Plasman I cena maline u 2017 god.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako je to moguce da su oni zadovoljni sa stotkom? A da ostali nisu...
 
Kako je to moguce da su oni zadovoljni sa stotkom? A da ostali nisu...

Druze nemoj se zajebavati...koliko ti imas godina? beraci u Prijepolju traze (i dobice) 50 din po kilogramu ubrane i hranu......to je samo za berbu. gde su dnevnice da bi se doslo do berbe, plus djubriva, pesticidi.
Mani se ti gazdinstava sa 3-5000 maline...oni nisu reper ni za sta..to ljudi rade iz kuce, a gladnom i pola hleba dosta.........reper su vece plantaze maline i troskovnik u njima....
 
Mnogo im je 50din po kg. To je dranje koze. 50din po kg bi moglo da se plati za jesenje sorte, ali ove letnje sto su lakse za branje tu manje. Ako imaju gde bolje da zarade slobodno neka idu. Ja ove god 1500-2000 din i hrana i pice i pauze...sve u fulu...ko hoce hoce ko nece kapija.
 
Koliko jedan berač u proseku može da nabere kilograma?


Pa sad... to je pitanje, imas ih koji beru po 90kg za dan, a imas i one koji jedva do 30 dobace. A zavisi i koji je deo berbe, lakse je i vise se nabere kada je sredina berbe i kada se sve leop okite napred, a u drugom delu su sve unutra, pa je moras traziti.

Ja racunam sebe u prosecnog beraca. koji bere 40-60kg, zavisno od vremenskih uslova i roda.
 
Mnogo im je 50din po kg. To je dranje koze. 50din po kg bi moglo da se plati za jesenje sorte, ali ove letnje sto su lakse za branje tu manje. Ako imaju gde bolje da zarade slobodno neka idu. Ja ove god 1500-2000 din i hrana i pice i pauze...sve u fulu...ko hoce hoce ko nece kapija.
Da li bi ti pristao da beres malinu za 1500 dinara ceo dan?Koliko god ljudi ziveli od ovog voca,treba ostati covek a ne ponizavati druge ljude koji su u istoj situaciji kao i mi
 
Oko 8 sati efektivno se kod mene radi, sve pod mrezom, ne bije sunce u glavu, kao sto rekoh pauze i hrana pice po p.s sve, nema norme, kilaze, pozurivanja...sat rada mu dodje preko 200 din. Malo??? Polke preko 40kg tesko tesko da moze vise da se nabere, a ove letnje sorte cenim opusteno 50kg i vise. I ako je nekome ponizavanje, slobodno neka trazi nesto drugo.
 
Pazi ako je tacno da se kod tebe radi 8 sati,i da za to dobiju 2000 dinara, i hranu i pice, to je sasvim korektno.
Mada iskreno prvi put cujem da se negde radi toliko u berbi malina,ovde a i u mnogim drugim krajevima se radi od 7 ujutru, do sedam uvece.
Sto se tice kolicine ubrane po beracu,najtacnije je objasnio kolega Milos 2506 par postova iznad.
 
Tacno je. 07-17 sa minimim 2 sata pauza. Bolje covek ili dva vise a 8 sati nego svaki dan po 10-12 na suncu, posle 7 takvih uzastopnih dana cenim da pada i volja i snaga i to nije to. Kazem svi imaju svoju koncepciju, kod mene je ovako.
 
U ponedeljak utorak pocinjemo da beremo. Po mojoj proceni 3 - 4 gajbice. Cena nepoznata, samo neke naznake o kojima sam vec pisao
 
Satnice za branje kao i za sve ostale radove su od 130 do 180 din....Ima hrana,kafa i pice.Prevoz od grada i nazad.Obicno se radi 8 sati svaki dan.Ko hoce hoce a ko nece nek posadi svoje pa nek plati radnika i 500 po satu ne bunim se...pozdrav
 
Berba sa blizi a niko i ne spominje cenu nikada nije bilo ovoliko nepoznanica, otkupljivaca nema da nude svoje uslove, u zadnje tri godine u ovo vreme imao sam po tri posete nedeljno moljakanja ponude za avans, vrlo cudna atmosfera.Svi pricaju o nekoj akontnoj ceni pa kao posle ce se videti na kraju berbe. Macva i Leskovac imace vec iduce nedelje prva zrna videcemo uskoro verovatno ce i oni imati cene na "otvoreno"
 
Ja bio danas posle ovih nenormalnih kiša u malinjaku i vidim da već ima zrelih tako da od petka počinjem da skidam. Uzgred jedno pitanje, da li je potrebno posle ovih kiša oprskati kvadrisom i svičom?
 
18739754_1329343347155863_6302659035570429633_n.jpg
18813412_1329343857155812_4597633375419968482_n.jpg
18767776_1329344107155787_7444707296138546038_n.jpg

Za dobre citaoce sl...! prva je 31 maj 15 ..druga je 28 maj 16 treca je 28 maj 17 Primecujem ili mi se cini da ova treca- obecava manje slame vise zita- cetvrta je burazerov vilamet koji stvaaarno prijatno iznenadjujee..? ostale sl.. su nesto iz pticje i zablje perspektive..? Onaj losiii deo sto smo komentarisali svojevremeno da je visak vode..? neee ove god i nisam imao visak vode ..posledice su od 2014 posle poplave na tim delovima smo rasturili vecu kolicinu stracionog mulja od potrebe i baznostt je postala 7+... posledice lagano svake god sve vece i vece...bice tesko te delove izleciti ..nadam se da nije nemoguce..?






+6


18767371_1329347743822090_8942447609458258034_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh