Pioneer hibridi

2018 je godina proizvodnje. Izgubila slika na kvalitetu dok je dosla do foruma.
A i na deklaracijama za ostale hibride ima pecat Delte, oni su im izgleda kako sam razumeo i dalje doradjivaci. Ali glavnu distribuciju radi Pionir.
Eto, to je predeklarisano seme, kod nas ako ti ga vec nude mora da bude jeftinije od novog.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa znam, kao sto rekoh ranije u nekom postu nije dzaba najeftinije.
Mada ovo i nije matoro seme, ovo moze da prodje i kao da je iz 2019.
Bilo je i semena starih po 3-4-5 godina, nebitna semenska kuca.
 
Vec sam napisao... firma je odabrala ta tri hibrida da konkurisu nasim jeftinijim hibridima, nema sta da vas buni, kod nas su isprobani i dobri su, nisu rekorderi ali dobar ili prosecan prinos se moze komotno ocekivati
verovatno idu na to da se nase semenske kuce potisnu, ugase
 
Vec sam napisao... firma je odabrala ta tri hibrida da konkurisu nasim jeftinijim hibridima, nema sta da vas buni, kod nas su isprobani i dobri su, nisu rekorderi ali dobar ili prosecan prinos se moze komotno ocekivati
verovatno idu na to da se nase semenske kuce potisnu, ugase
Ne ulazim u te polemike sta je strategija koje firme, samo hocu ljudima da skrenem paznju da obrate paznju sta dobijaju za svoj novac a ne da ih neko vesla kako kupuju novo seme cak po istoj ceni.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni nije jasno sta ste napeli sa tim starim semenom,pa postoji staro seme od svakog hibrida a cena mu je ista kao I novog pa ga opet kupuju ljudi bez polemike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Meni nije jasno sta ste napeli sa tim starim semenom,pa postoji staro seme od svakog hibrida a cena mu je ista kao I novog pa ga opet kupuju ljudi bez polemike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Niko nije napeo vec problem nastaje kad ga prodavac prodaje kao I da je novo po istoj ceni, pri tome ga je od dobavljaca dobio povoljnije I zaradi jos vise a poten ijalno je losijeg kvaliteta od novog. Nije neka analogija ali da li bi ti kupio polovnu stvar za isti novac kao I novu a pri tom ti niko ni ne kaze da je koriscena, to se granici sa prevarom.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nikad nisam video da je prepakovano seme jeftinije uvek je bila ista cena kao i novog a i to nista ne znaci jer i sa novim moze da bude problema sa nicanjem

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja sam prosle godine sejao prepakovan p 9911 i nikao je odlicno , bez zamerke na nicanje, inace cena je bila standardna
 
Poslednja izmena:
Staro seme proslogidisnje ne moze biti problem, vec ono od par godina koje je zaostalo iz ko zna kojih razloga, mada je to retko ali desi se. E to seme je jeftinije dosta jer nema predeklaraciju.
 
Pozdrav!
Iskustva Pioneer P9537 dobro nije dobro?
Kolega pozdrav, ako si gledao moj video mogao si da vidiš da mi je bio jedan od omiljenih hibrida, do prošle godine sam bio prezadovoljan sa njim, imao je uvek malu vlagu pri skidanju, nisku stabljiku, lako se vrše i bio je u vrhu po rodnosti bez obzira na nisku fao grupu. Međutim jesenas mi je dosta omanuo i nisam siguran da ću ga sejati i ove godine.
 
Nazad
Vrh