Pioneer hibridi

Nema to veze dal je predeklarisano seme ta mu je cena godinama

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ne sejem pionir ali znam da dekalb svake godine ima neku kolicinu predeklarisanog semena I ono je uvek jeftinije od novog semena. Nama su kao koperantima MK Comerca jedne godine poklonili seme nekog kasnog hibrida predeklarisano tri puta, obratite paznju na godinu proizvodnje semena na deklaracijama, cisto da vam neko ne prodaje muda za bubrege.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sigurno je predeklarisano. Bilo i kod nas jedne godine A24 za oko 20-25e. Seme staro ali mu nije ništa falilo.
 
Gledao sam u nekoliko apoteka ima ga i prepakovanog i novog i ista mu je cena a takođe i ovih iz prve grupe ima prepakovanog ali mu je ista cena kao i onom koji nije prepakovan
 
Ja sam uzeo kod Joce kod pijaci u Kostolcu i zadnje 3 godine je ta cena a exrra rodi. Sad nisam gledao papire ali na deklaraciji pise da je ovogodisnje do juna deklaracija.
Kad se seme predeklarise radi se analiza I izdaje nova deklaracija sa rokom vazenja u tekucoj godini, uglavnom je to svima do juna. Ono sto treba da trazis je podatak o godini proizvodnje semena, to ti govori koliko je seme staro.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kad se seme predeklarise radi se analiza I izdaje nova deklaracija sa rokom vazenja u tekucoj godini, uglavnom je to svima do juna. Ono sto treba da trazis je podatak o godini proizvodnje semena, to ti govori koliko je seme staro.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
To nisam trazio. Moguce da je tako kao sto kazete, nisam imao do sada problema a sasvim pristojno i rodi i cena., nadam se da nece biti problema sa nicanjrm
 
To nisam trazio. Moguce da je tako kao sto kazete, nisam imao do sada problema a sasvim pristojno i rodi i cena., nadam se da nece biti problema sa nicanjrm
Uglavnom ne bude problema ili budu takvi da ih I ne primetis, svakom semenu vremenom opada energija klijanja I sama klijavost, ono sto ti preporucujem ako vec nabavis takvo seme da ga posejes u toplu zemlju (da sacekas da temperatura setvenog sloja bude konstantnih bar 8 stepeni) problemi su izrazeniji ako se seme poseje u nedovoljno zagrejan setveni sloj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Malo ste me zainteresovali kolika je starost tog jeftinog semena pa sam zvao druga da proverim da li ima deklaraciju.
Iskreno jeste povoljno ali ja i kad bih probao ne bih smeo neku ozbiljniju povrsinu da posejem. Sta znam u cemu je caka, iskreno nece bas ni oni tako lako da se odreknu jos vece zarade. A zaradjuju dobro i na tim jeftinim hibridima.
e41445718310aa9940ed795ca7aacb2b.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Seme je dobro, nema sta da se plasis, pustili su ta tri hibrida jefinije da bi domacim semenima napravili konkurenciju zbog kupaca koji su se zbog cene drzali domacih hibrida... Inace taj P0865 je blizak rodjak P1114 takoreci isti hibrid
 
Kod nas u zadruzi sve stara predeklarisana semena Pionira.Zbog toga nisam hteo da uzmem, a naostrio se na 0423.Na kraju pao izbor na KWS Konfites.
Video sam da bi trebalo biti 200 din. jeftiniji džak za preko 5 kupljenih setvenih jedinica.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Seme je dobro, nema sta da se plasis, pustili su ta tri hibrida jefinije da bi domacim semenima napravili konkurenciju zbog kupaca koji su se zbog cene drzali domacih hibrida... Inace taj P0865 je blizak rodjak P1114 takoreci isti hibrid
Ma ja se ne plasim, ovo treca godina kako ga sejem, nije bilo problema, a koliko sam video u cenovniku racunao se kao 4 grupa . Iskreno jedne godine sam imao 0725 placen oko 5000 din klipovi su bili manji a samim tim i rod. E sad neko ce reci agrotenika, i aflgrotehnika ista i njive na 100 m razlike. Moje zapazanje.
 
Malo ste me zainteresovali kolika je starost tog jeftinog semena pa sam zvao druga da proverim da li ima deklaraciju.
Iskreno jeste povoljno ali ja i kad bih probao ne bih smeo neku ozbiljniju povrsinu da posejem. Sta znam u cemu je caka, iskreno nece bas ni oni tako lako da se odreknu jos vece zarade. A zaradjuju dobro i na tim jeftinim hibridima.
e41445718310aa9940ed795ca7aacb2b.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
Sta pise pod stavkom 4. Godina proizvodnje, na deklaraciji. Ne vidi se na fotografiji. Inace po ovoj analizi seme je odlicne klijavosti I energije klijanja, nema brige.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
2018 je godina proizvodnje. Izgubila slika na kvalitetu dok je dosla do foruma.
A i na deklaracijama za ostale hibride ima pecat Delte, oni su im izgleda kako sam razumeo i dalje doradjivaci. Ali glavnu distribuciju radi Pionir.
 
Nazad
Vrh