Pioneer hibridi

Praksa i iskustvo!!! Koje iskustvo imenjace mozes sad pa ti imati?!:osmeh:
Koliko si puta do sad posejao? 10-12 puta (godina)? Ako?
Pekar ima iskustvo i praksu on mesi i proizvodi za noc stotine i stotine hleba! To je iskustvo i praksa:osmeh::ppozdrav:
Od prilike toliko,ali je to sasvim dovoljno da se stekne neka slika i nauci nesto iz godine u godinu,mada jeste celi zivotni vek neka skola i svake godine krecemo u prvi razred,ali treba neke stvari razdvojiti ako ce mo tako gledati....Npr akvamax se pojavio skoro,hibridna psenica takodje,strane rodnije sorte psenice su takodje iz ne tako daleke proslosti na nasim njivama,zar nisam u pravu?Na kraju krajeva cela tehnologija se menja iz godine u godinu,tj napreduje,ne ore se vise volovima kao pre 40god nego masinama od 100 000e ... Ne sporim ja niciju diplomu niti znanje,samo kazem da se teba stalno usavrsavati i pratiti na casu,a ne garantovati nesto bez argumenata...
 
9911 dobar,ne boji se kasnijih fao grupi sto se tice prinosa,jedina mana je sto ga tesko kombajn izvrsava. 9903 srednje rani,nista specijalno ni po kvalitetu zrna ni po prinosu.
 
Probaj 9241 ako vec trazis neki za kombajniranje. On ti je kompromis niske vlage i korektnog prinosa. Mada P je poznat po tome sto na nekom terenu jedan hibrid je odlican a na drugom je los. 9911 je njihov najprodavaniji hibrid 80.000 vreca (30.000ha), kao pre N01 sto je bio, a pre njega dok se masovno bralo u klipu b23.
 
Ja hibridu 9911 nisam našao manu(sem cene naravno) čak ni kod kombajniranja.Mnogo lakše se kruni od velikog broja domaćih hibrida,jako lepo se i tarupa,stabljika čvrsta i izdržljiva.
 
Probaj 9241 ako vec trazis neki za kombajniranje. On ti je kompromis niske vlage i korektnog prinosa. Mada P je poznat po tome sto na nekom terenu jedan hibrid je odlican a na drugom je los. 9911 je njihov najprodavaniji hibrid 80.000 vreca (30.000ha), kao pre N01 sto je bio, a pre njega dok se masovno bralo u klipu b23.
Ja sam 2017 god. P9241 u ogledu imao 6305kg JUS zrna po ha. On je bio najbolji hibrid, ostali su imali manji prinos.
 
Ja sam sejao zadnjih par godina i uz 0725 i lane uz 1241 rame uz rame,lane izmedju 3.5 i 4t,a ranije tri godine rekordno,otprilike zmajevka po jutru sirovog zrna,vlaga je samo 2016 bila 16+...ja sam bio jako zadovoljan
 
Jel sijao neko 1114,kako ste bili zadovoljni sa njim?

Sent from my A6 using Tapatalk
Ja sam sejao P1114 pre par godina ne secam se koje.Godina je bila rodna a ja sam ga brao u klipu pocetkom septembra tek je soja bila za kosidbu.Odlican hibrid moze i za berbu a mozes i da ga ostavis u zrnu.Odlicno nicanje sklop nikad bolji biljke ujednacene.Sejan je bio na 20 cm skoro 8 setvenih jedinica na 4 kj zemlja druge klase crnica.Đubrenje je bilo 100kg mapa u jesen austr. Lincer i u prolece 200kg Ruske ureje a prinos 7000 kg suvog zrna po jutru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Jel sijao neko 1114,kako ste bili zadovoljni sa njim?

Sent from my A6 using Tapatalk


Ja sam ga sejao 2016 one kisne godine, nisam nikada imao toliko kukuruza do njega, bilo preko 85m/kj...vlaga je bila negde oko 17,18% ali samo zato sto se okisilo strasno tad i u vrsenju, verujem da bi bila manja i ako je veca fao grupa. Prosle, susne godine, sam ga takodje sejao na losijoj zemlji doduse, bilo je oko 20-25m/kj, losiji mi je bio od 0216 koji je bio par parcela pored...ali mislim da ga vredi uzeti, bar u nekoj osrednjoj godini da ne moze da omane,a u rodnoj tek nemoj da te iznenadi ako ti zafali prikolica :bravo:
 
Сејао га 2015 на три јутра имао 15 тона сећам се да сам за семе дао 38000 динара али сам и наплатио 270000 са та три јутра није била нека година чак је и соја настрадала те године код нас због суше код нас добар хибрид али мора 200 кила уре обавезно у пролеће

- - - - - - - - - -

ја сам га комбајниро није имао влаге вишка
 
Ja sam sejao P1114 pre par godina ne secam se koje.Godina je bila rodna a ja sam ga brao u klipu pocetkom septembra tek je soja bila za kosidbu.Odlican hibrid moze i za berbu a mozes i da ga ostavis u zrnu.Odlicno nicanje sklop nikad bolji biljke ujednacene.Sejan je bio na 20 cm skoro 8 setvenih jedinica na 4 kj zemlja druge klase crnica.Đubrenje je bilo 100kg mapa u jesen austr. Lincer i u prolece 200kg Ruske ureje a prinos 7000 kg suvog zrna po jutru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Ja cu samo da se nadovezem po pitanju toga da se ne secas
koja je bila ta rodna godina, pa da te podsetim.
Zanimljivo kako dobre stvari se brzo zaboravljaju dok lose, odnosno 2017 god. verovatno ces pamtiti.
Evo, da te podsetim samo da su 2014 i 2016 bile te godine koje su izuzetno rodne bile i pamti ih jer su takve godine jako retke i tesko se ponavljaju sa takvim prinosima.
 
P1114 je dugo na nasem trzistu i moguce i da je bilo i ranije mozda 2013 a preporuku za njega dobio od iskusnog paora u zadruzi kad sam kupovao seme.On mi je tad rekao na 3,5 kj da je imao tri vagona u cardaku kukuruza..A bio sam se naostrio da uzmem As 72 jos su bile vrece od 30000 zrna,a iz zadruge izasao sa p1114.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Peet, pop step, da se nadovežem na vaše postove, u Stepanovićevu je izuzetno rodna godina bila i 2015. Kiša je padala kada god su hteli, dok je druge lokalitete zaobilazila.
 
Nazad
Vrh