Pioneer hibridi

Dvoumim se da vratim opet malo Pionir u setvenu strukturu, a u nekom užem izboru su mi ovi hibridi 9175, 9241, 9721, 9903 i 0043? Šta kažete za ove hibride, kakvi su sa vlagam, prinosima?
 
A 9241 je još bolji :ppozdrav:
2015-te ti bio bolji 9721,doduše malo vlažniji....
Meni se čini da Pionir zabrlja sa doradnim centrima. Evo prošle godine drugar je imao 9903 kao i ja. On totalno razočaran a ja super zadovoljan! Mislim da su nam njive u podjednakoj kondiciji... u svakom slučaju približne su lokacije.
Ali nismo na istom mestu kupili seme. A prethodnih godina smo isti slučaj imali sa N01 kao i sa R92.
Shale,dobra ti je ponuda... Šta god da uzmeš mislim da nećeš pogrešiti. Lično,uzeo bih 9903.
 
Ja sam nekako više fan ovih ranijih grupa, tako da bi mi 9241 bio nekako najpribližniji za probu... Možda uzmem i taj 9903 za probu...
 
Sinisa kod mene je 9903 bio strane dorade,mislim francuske,i opet je podbacio. Mislim da vise utice mikrolokacija nego dorada. Cini mi se da je dosta ne stabilan hibrid i bas zbog toga bih ga zaobisao,a u svakom slucaju bih uzeo 9241.
 
Nzm šta utiče ali prošle godine je odneo pobedu kod nas. Konkurencija su mu bili 9721 i 9486 koji je u Rumunij AM a kod nas nije. I stvarno nije. 9241 imao pre dve god i ništa posebno se nije pokazao.... Ušio ga 9721 koji je značajno jeftiniji. Ali to je moje iskustvo i moja njiva što ne znači da je svuda tako.
Shale,ako možeš onda uzmi ta dva.
 
Ja sam sejao prošle godine 9903 na razmak od 20cm, i prinos bio 5t, dok su se ostali kukuruzu u tom delu atara ukakili, da tako kažem. Takodje i 9241, ali na drugom delu, i pola njive je breg, pola dolja. Na bregu su bili baš loši klipovi, a u dolji dosta veliki, a i tuluzina visine kao kombajn. Tu je breg zeznuo prinos, ali za takvu godinu, to je još i dobro. Ali dosta se krunio i rasipao na adapteru taj 9241.
Mada, sejacu ih i ove godine.
 
Zovite vaše promotere i kažite " šta nas boli " valjda će da se opamete . Inaće ce im ostati puno starog semena za sledeću godinu !
 
Pisacu ovo uopsteno-ne samo za pionir...jako me iritira sto se selektivno ubacuju rezultati ogleda za regione...tipa oni bolji ulaze u katalog,a oni sto su podbacili(naravno iako je agrotehnika odradjena po dogovoru)ne ulaze...stvara se lazna slika,znam ljude koji su vrsili 200 kila kukuruza po kj,a danas slusam kako je PROSEK Juznog Banata 5800kg/h,a sto je najgore svi su No1,od prezentacije do prezentacije,a kada je gorelo u julu i avgustu i debakl bio vec izvestan-svi do jednog su samo slegali ramenima.
 
Znas za ono, statistika je kao bikini, otkriva sve a ne pokazuje ništa. Postoji puno tehnika kako mozes manipulisati statistikom, tako da sve te rezultate iz kataloga treba uzeti sa rezervom. Slažem se da je bezveze kada na prezentacijama nam pokazuju rezultate od 12 tona po hektaru iz prošle godine, a kod nas ko je skinuo 3 po jutru dobar je.
 
Te oglede što oni rade neznače ništa, samo zaluđivanje, ako hoćeš ogled napravi ga sam.Bio na promociji ove nedelje dekalba, pionira, ns seme, znači dekalb i pionir izdeklamuju onako uopšteno i non stop ti rezultati ogleda sa prinosima što reče Srđan prinosi ko u odličnoj godini, sve mislim gde ja živim ili više i neznam šta radim, mnogi ogledi rađeni u zalivnim sistemima a uopšte ne spominju.Pitam gospođu iz dekalba na kraju predavanja da li su svi ogledi u brošuri, ona kaže da su svi upisani i još je pitam da li je sigurna u to što kaže, ona odgovara sa da, onda je pitam za neke oglede za koje znam da nisu upisani (a znate i vi zbog čega nisu zavedeni), ona nezna šta da odgovori.Na prezentaciju ns hibrida (mogu da kažem najbolje posećena promocija) bio i Jocković (iako u penziji) koji je održao predavanje u vezi gajenja kukuruza prvenstveno u vezi agrotehnike, posledice suše, gde grešimo oko đubrenja, izbor semena, gustine, rokovi setve.... a to nisi mogao čuti na pionirovoj i dekalbovoj prezentaciji.Pričali o pšenici konkretno predstojeća prihrana, analize n-min, rokovima setve, gustine... takođe bilo i o suncokretu (iako se kod nas slabo seje), ja neznam zašto ljudi neprobaju malo (1-2kj pored nekog drugog stranog čisto radi poređenja) ove nove sorte, hibride ili šta su već pa ako valja valja ako ne idemo dalje, nemože se propasti na 1-2kj a validniji je taj tvoj ogled od svih njinih ogleda i priča.Nemora niko da kupi ns semena ali mislim da vredi čuti priču, ipak su to neki stučnjaci a ne samo prodavci.
Izvinte za :off_topic:, umem malo da davim a možda i koristi.
 
Bio je Jockovic sa promoterom pre nekoliko godina ovde u selu i bio sam odusevljen pricom bez opstih mesta i recenica, nacinom kako je sve to izneo kao i iskustvo koje poseduje.. Najbolje strucno izlaganje koje sam slusao.. Ipak je on mnogo daleko od ovih "trgovackih putnika" ( cast izuzecima)..
 
Nazad
Vrh