Pioneer hibridi

Pa padala je i prosle godine na severo zapadu Vojvodine cesto ali ja sam naveo godine kad je pala na celoj nasoj teritoriji a i sire.
 
Peet, pop step, da se nadovežem na vaše postove, u Stepanovićevu je izuzetno rodna godina bila i 2015. Kiša je padala kada god su hteli, dok je druge lokalitete zaobilazila.
U pravu si te 2015 sam imao 2500 kg galine po kj kukuruze nisam imao a komsija razbio sa rodom angele 3000 kg usao u novembar sa njom retrovegetirala pa je morao reglon da radi.
Dekalb su imali mnogi 8000 kg po jutru.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Drugar sejao 2016 P1114 i bio zadovoljan kako je podneo susan period, prinos je bio oko 9t. Da pojasnim posto je u vecem delu Srbije ta 2016 bila ekstremno rodna, recimo kod nas u Pomoravlju nije (kolega Petar moze da potvrdi) od 10 juna do 15 jula smo te 2016 imali jake temp i dobili samo 15tak litara i to u pocetku zetve psenice posle jedne olujne noci. Dok su drugi delovi dobijali kisu na svakih 5 dana kao mi 2014 , rod je bio vec umanjen a izvukle su ga malo te 2016 obilne kise krajem jula i avgusta.
 
Evo da potvrdim,vec dve godine za redom imamo skroz suv jun i prvu polovinu jula....
Konkretno psenicu nam je prosle godine spasio maj koji je imao lepu kolicinu padavina....
Ove se nadamo da bude dobre kise bar u tri navrata u junu i julu :osmeh:
 
Stigli pioniri i ostali ...

IMG_20180222_211515.jpg


IMG_20180222_211646.jpg
 
Na kolimo planiras ovaj 9241,uzeo i ja par vfeca za probu,pa ako prebaci 6t po ha ide na vece povrsine...?
 
Nazad
Vrh