PIO + Zdravstveno

Tako su i meni pretprošle godine u fondu za PIO rekli da će se verovatno otpisati stari dug, ali dosad nije zvanično potvrdjeno.
 
To nemojte ni da zamislite da ce se desiti. Ni u naj gorim godinama (90-tih) nije se desilo to sem sto su kao brisali neke dugove al poreza na dohodak a ne Pio.
 
zajebao sam se!posto sam hteo da uplatim PIO sluzbenica me je zastrasila da moram da platim od 2004 za svaku godinu jer je tad donesen neki zakon!mogu da uplatim samo za proslu godinu,da bi ostvario subvencije za ovu ali cu imati dug a na svaki dug ima kamata!onda sam sreo sestru koja tamo radi i rekla mi je u poverenju da se taj dug brise ako pocnem da uplacujem i placam narednih 5godina redovno,a da oni strase ljude kako bi odma sve uplatili!sad pitam dal neko ima takvu informaciju i da li drugi ljudi imaju duga?!
ako neko moze da mi pomogne neka kaze a ovi sa glupim komentarima koji hoce da budu duhoviti nek iskuliraju,ako ne mogu da mi pomognu ne moraju ni provocirati!
 
Pre svega onda lepo prvo i prvo iskazes problem koji imas pa niko nece reagovati na takav nacin kako sam reagovao. A ako ko iz rukava pustas neke nebuloze i buve bez veze onda ne znam sta si ocekivao.
Na takav nacin sam reagovao jer u vise slucajeva se postavi neke postove koje teraju ljude u ludilu.
Kamo srece da ima istine 0.1% u tome. Ali svi znamo da mogu samo da nam okace jos po nesto da ispraznimo djepove a ne da nam oproste nesto.
 
u pravu si ima tako nesto np.ja sam bio zaostao sa zdrastvenim osiguranjem nekoliko godina pa sam isao u upravu prihoda i tamo sam morao neki ugovor da pravim sa njima da ako budem uplacivao narednih 5 godina dug ce mi biti zbrisan.Jedan moj kolega je isto to uradio sa pio,on je imao dug iz devedesetih godina.Ja imam reg.gazdinstvo od 2005 god.i recimo taj dug se ne brise i meni traze da uplatim od dana registracije gazdinstva.
 
ne razumem sta ti nije jasno!lepo sam postavio pitanje a ti spominjes poljski vc!a nebuloze i buve ne pustam druze tako da ne znam o cemu pricas!tebe niko nije spominjao tako da ne znam zbog cega ti moras da ispravljas krive drine i govoris u ime svih!
 
mladen87 je napisao(la):
ne razumem sta ti nije jasno!lepo sam postavio pitanje a ti spominjes poljski vc!a nebuloze i buve ne pustam druze tako da ne znam o cemu pricas!tebe niko nije spominjao tako da ne znam zbog cega ti moras da ispravljas krive drine i govoris u ime svih!

OK samo smireno. Mozda sam procenio tako da se opet namece neka glupost. :ppozdrav:
 
A kako su dug iz socialnog oprostili? Mladene i ja sam nesto nacuo i to ne iz moje opstine vec iz optine Kovacica
 
Nisam gledao kad ste se registrovali ali niste pratili forum.O ovom problemu je odavno pisano u temi
http://poljoinfo.com/index.php?topic=38.75
Evo jednog odgovora člana ZRENJANINAC
ZRENJANINAC
Član



Poruke: 2036
Lokacija: Zrenjanin



Odg: Registracija poljoprivrednih gazdinstava
« Odgovor #82 poslato: 28.01.2009, 22:31 »

Mere koje ministarstvo uvodi trajaće duže vremena tako je i u EU.Novina je da će se moće prijavljivati i platiti samo 2008god.Ko ima dug biće mu oprošte ako redovno izmiruje PIO od 2008 do 2018god. Penzioneri i poljoprivredni penzioneri kao i zaposleni NEĆE DOBIJATI PREMIJU. Ovo je sveža informacija sa sastanka sa ministrom večeras u Zrenjaninu.
 
Molim za pomoc;Od ove godine ja sam nosioc gazdinstva pre toga bio je cale ali nije uplacivao pio,ja sad planiram da uplacujem pio,dali cu moci da ostvarim subvencije za ovu godinu? :cao:
 
Ne ,uplaćuješ za 2011 god i gazdinstvo registruješ u ovoj god. cena PIO+ZDR je oko 75000 din.
Međutim ti ne moraš odmah uplatiti jel je uslov za dobijanje subvencije uplaćen PIO za prošlu god.
Tvoje je da se prijaviš za PIO od 1.1.2011 odnosno da si od ove godine obveznik PIO. A tek sledeće god ćeš morati izmiriti obaveze za 2011 da bi dobio subvenciju u 2012.
 
Drugar bio prošle nedelje da se prijavi na PIO i morao da uplati celu prošlu godinu.Inače da kažem da nikada nigde nije radio tako da nije imao uopšte staža.Nema zemlju na sebi već samo zakupe.
 
Nazad
Vrh