PIO + Zdravstveno

Mićo molim te bez ironije nije niko blesav.
Peet je napisao(la):
adamov zoran je napisao(la):
novina u zakonu od 2011 svi koji imaju 05h moraju da placaju pio kao i svi clanovi domacinstva
Razjasnite malo bolje to. Dali trebaju svi clanovi DOMACINSTVA koji imaju zemlje na sebe da placaju Pio, sto nije isto, ili svi clanovi GAZDINSTVA moraju biti prijavljeni na Pio:haha:
Pošto se vidi da je kontradiktorno ,kako svaki član da plati PIO ako već plaća po nekom drugom. osnovu ,Ispade da svako ko ima zemlje a nije zaposlen traba da se prijavi na PIO.
 
talianu je napisao(la):
A šta ako je član gazdinstva zaposlen i uplaćuje PIO po drugom osnovu a vlasnik je zemlje?
Pa upravo zato prijatelju ne moze niko doneti uredbu koja glasi da clan gazdinstva mora platiti Pio po osnovu poljoprivrede.
Ali ima svakakvih tumacenja. :cao: :ppozdrav:
 
Koliko sam ja gledala izmene i dopune su od 63.str a ima i nesto u clanu 219..
 
Član 13. na 4. strani samo objašnjava koji pojam šta znači.
Na 63. strani se govori o tome da će se ujediniti dva fonda od 1. januara ove godine. :sta:
 
Čekajmo uredbi pa će sve biti jasnije.Kako god da bude po dva osnova se ne može uplaćivati PIO.A u svakom slučaju posle izdavanja uredbe biće vremena da se pređe ili počne sa PIO-m preko zemlje.
 
diklofen je napisao(la):
Čekajmo uredbi pa će sve biti jasnije.Kako god da bude po dva osnova se ne može uplaćivati PIO.A u svakom slučaju posle izdavanja uredbe biće vremena da se pređe ili počne sa PIO-m preko zemlje.

Kolege ako uva uredba stupi na snagu trebamo se organizovati i pravac pred Ministarstvo, jer ako budemo ćutali loše ćemo proći ! Nećemo dobiti nikakve subvencije , za mehanizaciju je po meni sigurno da neće biti ništa a ako budemo ćutali nećemo dobini ništa ni po hektaru :udri: :zli:
 
E samo još mi falimo ispred skupštine.Pa da nas napeglaju policajci jer im smetamo i zauzimamo mesto. :haha:
Ipak treba sačekati uredbu i onda reagovati.Lično mislim da bi se trebalo u proteste ne vezano samo za PIO.
 
diklofen je napisao(la):
E samo još mi falimo ispred skupštine.Pa da nas napeglaju policajci jer im smetamo i zauzimamo mesto. :haha:
Ipak treba sačekati uredbu i onda reagovati.Lično mislim da bi se trebalo u proteste ne vezano samo za PIO.
Mogli bi ući u konfederaciju sa policijom :haha:
 
adamov zoran je napisao(la):
novina u zakonu od 2011 svi koji imaju 05h moraju da placaju pio kao i svi clanovi domacinstva
I sta je tu problem?U svakoj uredbi se mogu traziti rupe i resenja......otom potom kad procitamo uredbu videcemo sta i kako.
 
Nazad
Vrh