PIO + Zdravstveno

adamov zoran je napisao(la):
novina u zakonu od 2011 svi koji imaju 05h moraju da placaju pio kao i svi clanovi domacinstva
Razjasnite malo bolje to. Dali trebaju svi clanovi DOMACINSTVA koji imaju zemlje na sebe da placaju Pio, sto nije isto, ili svi clanovi GAZDINSTVA moraju biti prijavljeni na Pio:haha:
 
adamov zoran je napisao(la):
to bas nisu rekli u detalje ako neko moze da pronadje tu emisiju neka postavi na forum ja malo znam o ovoj tehnici
E jbg sad, to su dve stvari ko nebo i zemlja. U slucaju da trebaju biti svi clanovi GAZDINSTVA prijavljeni na Pio onda je zaj...no zbog ostvarivanja subvencija.
 
Pa mene su terali prosle god da placam i majci PIO, gazdinstvo se vodi na oca ali za zemlju sto imam u arendu nisu trazili nista sem ugovora...
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pa mene su terali prosle god da placam i majci PIO, gazdinstvo se vodi na oca ali za zemlju sto imam u arendu nisu trazili nista sem ugovora...
Prosle god iskljucivo nosioc gazdinstva je trebao biti prijavljen na Pio i da ima izmiren racun u Pio fond za 2009 god. (za ostvarivanje subvencija)
 
Pa mozda vas Trajan nije terao da placate ali mi Vladimirovcani smo placali svaki clan domacinstva, ako je bio prijavljen na PIO od pre...
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pa mozda vas Trajan nije terao da placate ali mi Vladimirovcani smo placali svaki clan domacinstva, ako je bio prijavljen na PIO od pre...
Boki nemoj zezati to uopste ne zavisi od Trajana. Uredba je stigla od Min. Ppoljo. Samo da ne pobrkamo pojam clan domacinstva i clan gazdinstva, jer to su dve stvari.
Dakle opet ponavljam da prema proslogodisnjoj uredbi za ostvarivanje subvencija iskljucivo NOSIOC GAZDINSTVA je morao da ima izmiren racun u Pio fondu za 2009 god. sto nije bilo nikakve veze sa clanovima gazdinstva koji su dali zemlju u zakup sa ili bez nadoknade nosiocu gazdinstva. :cao:
 
Pa sto su mene (ne samo ja vise ljudi iz sela) terali da platimo i kako ne zavisi od Trajana kad on nije hteo da mi izda potvrdu da je otac izmirio za 2009 god, nego sam morao da plati i majci kad sam otisao u Pa u PIO rekli su da treba da uplati nosilac gazdinstva ali oni nemogu da mi izdaju potvru nego mora Alibunar da izda potvrdu posto je tamo uplaceno... Znaci sad samo pitam zasto nije hteo da mi izda POTVRDU da je otac izmirio...
 
Boki-Vl je napisao(la):
Pa sto su mene (ne samo ja vise ljudi iz sela) terali da platimo i kako ne zavisi od Trajana kad on nije hteo da mi izda potvrdu da je otac izmirio za 2009 god, nego sam morao da plati i majci kad sam otisao u Pa u PIO rekli su da treba da uplati nosilac gazdinstva ali oni nemogu da mi izdaju potvru nego mora Alibunar da izda potvrdu posto je tamo uplaceno... Znaci sad samo pitam zasto nije hteo da mi izda POTVRDU da je otac izmirio...
Odkud ja da znam Boki zasto ti je on ili oni trazio-ili to ali svakako ako si trazio potvrdu samo za oca morali su to da ti izdaju, tebi nije trebala majcina potvrda da se prilozi upravi trezora.
S druge stane ne izdaje Trajan nego Nina potvrdu ali sve je to isto..... Verovatno posto je tvoja majka imala neki dug pa su te uhvatili na tu caku da pomiris to.

I sta je bilo sa danasnjom emisijom? Sta su konkretno izjavili u vezi PIO zar bas niko jos nista ne zna?
 
talianu je napisao(la):
A šta ako je član gazdinstva zaposlen i uplaćuje PIO po drugom osnovu a vlasnik je zemlje?
Pio se uplaćuje samo po jednom osnovu i to ovde izgleda treba ponavljati stalno. :cao:
 
Nazad
Vrh