PIO + Zdravstveno

stiv je napisao(la):
A šta ako imaš suprugu..a ona nema zemlje na sebi,a preko tebe je osigurana :sta:a nije bila u radnom odnosu nikad...?
Sad mi kaže ćale da je gledao neku emisiju gde je žena iz pokrajinskog nečega (ministarstvo, sekretarijat ...) rekla da ima raznih predloga i da su u razmatranju a koja će tačno varijanta biti još ne zna ali promena će biti. Znači, mi još ne znamo i dok ne izađe uredba nećemo znati tačno.

Po mom mišljenju, ima i osnova i logike da država traži da svi članovi gazdinstva uplaćuju PIO ako žele da ostvare pravo na subvencije. Oni koji to ne čine na drugi način, kao tvoja supruga, mogu biti zaduženi preko poljoprivrede. Evo ti moj primer, prijavio sam se na PIO kao novopečeni nosilac gazdinstva pre nedelju dana zbog subvencija i rekli su mi da ću biti zadužen za nekih 15 meseci retroaktivno za periode kada nisam bio prijavljen u firmi ali jesam bio član gazdinstva jer me je ćale upisao još kada ga je registrovao. Još nisam ništa dobio pa ćemo videti na šta će izaći.

Ali, ponavljam jer je vrlo važno, još ne znamo tačno o čemu pričamo. Kada izađe uredba onda raspravljamo i čerečimo je u detalje, tražimo informacije u trezoru (kladim se da u prvo vreme ni oni neće tačno znati), tražimo najbolja rešenja i rupe. Ovo sada je samo priča na osnovu poluinformacija i glasina.
 
E bas zbog ovog zadnjeg sto si napisao,treba prestati pisati u smislu rekla,kazala,reko i ovaj,onaj...i prosle godine su svakakve gluposti prepricavane dok nije izasla uredba.Zato ako vec imate potrebu da pisete tracarije,naglasite to bar,a ne jeste li culi da ce to,to ito..mante se corava posla...
 
mirmag je napisao(la):
E bas zbog ovog zadnjeg sto si napisao,treba prestati pisati u smislu rekla,kazala,reko i ovaj,onaj...i prosle godine su svakakve gluposti prepricavane dok nije izasla uredba.Zato ako vec imate potrebu da pisete tracarije,naglasite to bar,a ne jeste li culi da ce to,to ito..mante se corava posla...
jer sve ovo NEKO cita ... ko daje predloge ministarstvima...
 
To sam Vam rekao i prošle godine.Mnoge informacije odavde su procurele do nekih državnih struktura.Čak su i inspekcije radile.....
Ja sam PIO izmirio krajem decembra jer mi je žena iz poreske rekla da će ići kamate na one koji dug prenesu u 2011.
 
matkoviczoran1 je napisao(la):
Kažu da od sledeće godine svi članova gazdinstva koji su punoletni moraće plaćati PIO .To će biti uslov za subvenciju :zli: ::lose:: :nono:
onda je*o car vajdu, kad ce vise da izadje pio nego subvencija
 
Pa i ako bude opet ćemo naći rupu kao i svaki put do sada.
Kako član gazdinstva može imati PIO preko zemlje ako je recimo penzioner,zaposlen,maloletan.....
Polako ljudi ,Vi već trošite pare od subvencija.
 
Nece to da urade ::namigivanje:: Predizborna godina, a poljoprivrednika u Srbiji ima ohohooo...
 
do kojeg datuma se treba izmiriti 2010.godina pio da li je kao i prosle godine ili ima neki rok
 
idklecin je napisao(la):
do kojeg datuma se treba izmiriti 2010.godina pio da li je kao i prosle godine ili ima neki rok
Rečeno je da nema roka ali se mora izmiriti 2010, pa tek oda imati pravo na subvencije po ha. Ja svake godine uplatim prvi ratu da slučajno nebi falio koji dinar od prošle i eto belaja. :ppozdrav:
 
stiv je napisao(la):
A šta ako imaš suprugu..a ona nema zemlje na sebi,a preko tebe je osigurana :sta:a nije bila u radnom odnosu nikad...?

Pa nista.
Supruga mi ima zemlju,ja radim ugovorom bez naknade.Na mene je osigurana, ali nije prijavljena za clana mog gazdinstva(ni deca).Tako je kod mene.
 
Mića967 je napisao(la):
idklecin je napisao(la):
do kojeg datuma se treba izmiriti 2010.godina pio da li je kao i prosle godine ili ima neki rok
Rečeno je da nema roka ali se mora izmiriti 2010, pa tek oda imati pravo na subvencije po ha. Ja svake godine uplatim prvi ratu da slučajno nebi falio koji dinar od prošle i eto belaja. :ppozdrav:
Obavezno neki dinar više u preplati jer sistem ako fali makar dinar u tekućoj godini pokazuje da je neizmireno.
 
Da li neko mozda zna da mi objasni.Moj cale je radio 33-34 godine u firmi i od 2008 god ne radi i prijavio se na poljoprivredu i tamo uplacuje PIO i ostvaruje subvenciju.E sad cuo sam da kada se prijavis na poljoprivredno penziono,penzija kada ostvaris godine za odlazak bude znatno manja nego sto bi trebalo.Zanima me da li je neko upucen ili zna nekog slicnog ko ima isti slucaj...Hvala ::namigivanje::
 
Uzima se prosek primanja za celokupan radni staz. Pre su uzimali najboljih 10 godina, ali su oko 2005 to premenuli pa sad uzimaju sve. S obzirom da je radio 34 godine u firmi do pune penzije mu treba 6 godina u poljoprivredi, imace minimalno smanjenje.
 
bojcetic je napisao(la):
Uzima se prosek primanja za celokupan radni staz. Pre su uzimali najboljih 10 godina, ali su oko 2005 to premenuli pa sad uzimaju sve. S obzirom da je radio 34 godine u firmi do pune penzije mu treba 6 godina u poljoprivredi, imace minimalno smanjenje.
Hvala druze na informaciji...
 
Imam jedno pitanje pa bi molio ako neko moze da mi odgovori.Zemlja je na ocu on je vlasnik i ima zaostalog duga za PIO,dali ja mogu kao njegov sin da pocnem da placam pio i socijalno preko zemlje a da se zemlja ne prepisuje na mene i dali samim tim ostvarujem pravo na subvencije,ili ce da mi nakace njegov dug?
 
grunt je napisao(la):
Imam jedno pitanje pa bi molio ako neko moze da mi odgovori.Zemlja je na ocu on je vlasnik i ima zaostalog duga za PIO,dali ja mogu kao njegov sin da pocnem da placam pio i socijalno preko zemlje a da se zemlja ne prepisuje na mene i dali samim tim ostvarujem pravo na subvencije,ili ce da mi nakace njegov dug?
Pre svega moram ti reci da uredba jos nije izasla a danas telefonom su mi rekli iz ministarstva da ce izaci oko 20 Februara. Dakle ako bude isto kao prosle god. onda nema veze uopste ko je vlasnik zemlje.
Ako tvoj otac ima dug od ranije, nije bitno, bitno je da pomiri dug za 2010 da bi mogao da ostvari subvencije, i da ima registrovano poljop. gazdinstvo.
Drugo je to sad dali zelis da se prijavis ti na Pio, ali i da se prijavis dug tvoga oca nikad nece tebi nakaciti. :cao:
 
evo lepe novine svi clanovi plj gazdinstva moraju da placaju pio jos manje ljudi ce da ostvari subvencije a to im je i cilj posto za sve ima para samo za polj nema :zli:
 
Nazad
Vrh