Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Bem ti zivot ja ne mogu na pecanje ,a ide mi se strasno. Ceo dan danas po bolnici u Zrenjaninu, zapatio sam neki virus ispituju me vec nedelju dana kao da sam za laboratoriju pacov

ne sekiraj se kolega , vode niske , vrele , ulovi minimalni... samo ti ozdravi , bice vremena za na vodu ;)
 
Svaka čast momci. Nisam nikad lovio na toj lokaciji i ako sam detinjstvo ljeti provodio u Kukuljima i na Vrbasu i staračama i još kao klinac sam slušao razne priče o ulovima na ušću Vrbasa u Savu. Slušao sam priče da je pre 30-40 god. stradao ribar u čamcu na ušću, kad ga je povukao ogroman som. Da li je to istina ili samo izmišljena priča, ne bi znao da potvrdim, ali je po današnjem ulovu evidentno da u Vrbasu i Savi žive možda i veće ale. Puno pozdrava...
 
svaka mu cast,koliko cudo ovo je za mene strasno i na slici kad gledam a uzivo ne smem ni da zamislim....
 
Ovih dana lepo radila stuka i saran na Begeckoj jami. Medjutim danas slabo, dve stukice koje i dalje plivaju. Bilo jako toplo i jedva sam stigao do sladoledzije u Begecu.:osmeh:
 
Bio danas na Begeckoj jami i imao nesto stuke na blinker, na zalost brka (saran) nije hteo ni da se javi.
 
kako su za vikend najavljivali kišu ja sam svoj ribolov obavio jučer, osim par većih bodorki na pec drugo ništa (štuka) ali me zato kćer porazila sa dva linjaka, prvi je bio kapitalac ( 1,65 kg) i bilo je "TATA, TATAAAAA primi štapa nemogu izvaditi" a drugi malac od pola kg. Nažalost već je bio sumrak pa se ne vide na slikama jer mi mob. nema blic.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bio danas u N.Selu na dunavcu sa drugarima,a u povratku svratili do Mladenova bilans 8kgmeleza i jedan sarancic:osmeh:
 
Bio juce i danas na Begeckoj jami. Juce jedan saranac i jedna stuja na blinker. Danas tri stuje na blinker i jedna babuska umesto sarana. Dosla na dva kukuruza stavljena na dlaku a malo veca od dlana.::jako_besan::
 
E sad, ti Dule kao naucio da hvatas vece od dlana.:haha:

:osmeh:Nisam ove godine ni isao na babuske a upecao dve. Pre neki dan i danas. Inace ranije se islo samo na babuske i kada se napeca pola cuvarke srecan kao mali majmun.:osmeh: Ipak sam malo avanzovao i sada samo sarane i sta dodje na varalicu. Ne kazem da nikada vise necu ici bas na babusku, ali kada se zazelim takvoga pecanja.:ppozdrav:


Koji je vodostaj na Begečkoj jami? Jer onaj kanal kad sam bio pre dve nedelje kod Braše na čardi bio je suv

Pa ne znam iako prolazim kraj meraca vodostaja. Sigurno je spustena ona brana kod brasine carde pa voda iz jame ne izlazi i zato je onaj kanal od brane do Dunava suv.
 
Ja sam sinoć malo pecao u kanalu DTD i upecao jednog šarančića oko 1kg i 7 zlatica (babuška) a imao sam i kidanje na jedom štapu, verovatno šaran malo veći pošto pecam na kukuruz.Inače pecam bambusima sa obale, iza dvorišta mi protiče kanal.
 
Ja sam sinoć malo pecao u kanalu DTD i upecao jednog šarančića oko 1kg i 7 zlatica (babuška) a imao sam i kidanje na jedom štapu, verovatno šaran malo veći pošto pecam na kukuruz.Inače pecam bambusima sa obale, iza dvorišta mi protiče kanal.
Kume to sto ti otkinulo zilicu nije saran,to ti se neka sunka zakacila za udicu.:osmeh:
 
Ajde bogati, i sinoć mi se jedan odkačio, nije velik oko 1kg.

Nego pitanje za iskusne pecaroše, jutros odem do mesta za pecanje da bacim malo kukuruza kad tamo zlatice (melez) na stotine na površini vode, sve usta izbacile na površinu i dišu kao da nemaju vazduha, ja ih poplašim međutim one se vrate ponovo, uzeo sam aparat da slikam samo se slabije vidi.Vidi se kao da pada kiša a ustvari riba zeva na površini, ovo prvi put vidim, šta se tu dešava?
 
Pošto je danas oblačna dan, fitoplankton iz vode umesto da uz pomoć sunčeve svetlosti vrši fotosintezu i proizvodi kiseonik, on danas troši plus razgradnja organske materije koja se stalno odvija plus verovatno nešto viša temperatura vode uslovila su nisku koncentraciju kiseonika u vodi pa ribe pokušavaju da koriste atmosferski. To sam viđao kod mene na rečići kad presuši za vreme sušnih leta pa voda ostane samo u virovima i određenim trenucima klenovi i do 1 kg tako su uzimali vazduh na ovaj način, tek posle na fakultetu kada smo proučavali sisteme gajenja riba ovaj momenat mi je postao jasan.
 
Nazad
Vrh