Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Bio juce na Jami. Jedna stuka na varalicu, jedan saranac i jedana krupnija babuska. Saranac i babuska dosli na stari kuvani kukuruz. Na secerac udara sitna bela pa se nemos braniti. Stuja polako ali sigurno prestaje da radi. Javljaju se krupniji komadi a to znaci da je ova sitnija proredjena.
 
e pa i ja sam sa kolegom juce prihranio mesto jos sutra malo baciti i u ponedeljak po podne do zorata na pecanje pa da vidimomora sarko il amur da naidje a mozda i nece al idemo na::samo odmor::
 
Ovih dana pecam soma. Sve neki mali do kilograma. Nisam od onih uhvati pa pusti ali ovi su baš mali i sve ispod dva kilograma kad je u pitanju som ide nazad u vodu. Ono što me malo rastužilo je što nemogu pecati kao i dosad. Otkako komšije uđoše u evropu postadoše revnosniji u kontrolisanju granice pa tako neki dan dobismo opomenu za povredu iste jer je čamac u kojem smo se nalazili prešao pola Une. Nevjerujem da su svi tako strogi u mjerenju gdje je polovina ali dovoljna je i jedna usijana glava pa da prisjedne pecanje a to je baš deprimirajuće.
 
Konačno da je i meni krenulo, nakon petnaestak štuka i dvadesetak babuški, danas sam uhvatio za mene najljepšu ribu ovog našeg podneblja

najveći 39 cm , 1 kg



srednji 36 cm, 750 grama



najmanji, 32 cm 600 grama



Sva trojica i dalje sretno plivaju u svom "raju"
 
Kod ove brojke štuka i babuški mislim na cijelu sezonu jer isključivo lovim grabežljivce i pecam na plovak, a babuške sam brojio samo veće od pola kg tj. one koje sam uzeo nećaku koji ih obožava(štuke većinom puštam). Inaće na ovoj vodi ima i većih primjeraka linjaka ja sam prošle godine ulovio svog najvećeg od 1,5 kg ali ove godine su mi ovo prvi, da sam kojim slučajem imao deblje gliste možda bi "palo" i više njih pa i koji veći. Gliste debljine cigarete su mi pokazale kao najbolji mamac za njih a od prihrane kuhana pšenica u koju umiješam komadiće glisti.
 
Kod nas je linjak u stalnoj zabrani. U Begecku jamu kao zasticeni park prirode je prosle godine pusteno nesto mladji linjaka.

- - - - - - - - - -

Ovi od ponedeljka ponovo guraju akciju:

Od ponedeljka (12. jula) počinja naša nova AVGUSTOVSKA PROMO AKCIJA i trajaće sve do kraja meseca (31. avgusta). Ponovo vas očekujemo sa velikim brojem artikala na sniženjima koja će ići čak i do 50%, a biće tu i brojni setovi za šarandžije, plovkaroše, fideraše, varaličare.... Na ovom flajeru možete da vidite jedan deo akcijskih artikala:
icon_wink.gif
icon_biggrin.gif


Flajer_zps84ca5f8b.jpg


Samo da podsetim da smo omogućili i odloženo plaćanje do 6 rate preko čekova građana i kreditnih kartica banke Intesa i Diners, a vlasnici naših "Privilege" članskih kartica (plava i zlatna) imaju i redovan popust od 5 i 10% na sve ostale artikle (koji nisu na akciji/sniženjima).
icon_wink.gif


Dobro nam došli!
icon_smile.gif
 
Nazad
Vrh