Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Treba mu pogledati kroz prste na ovoj zimi.:osmeh:
 
Lovocuvar ce sigurno.Pa nije lud da izlazi na ovu zimu,da proverava dal je nekom palo na pamet da na ovako lepom vremenu peca.:osmeh:
 
onda moram negdje naci broj od nekog ribocuvara s tvojeg podrucja (stuka je u lovostaju do 31.03.) :osmeh:

Oš da ti ja dam broj? :haha: Idu oni i sad no jaako rjetko. Ušuškam ja "escajg" dobro, pa se onda teško vidi. :osmeh:

Neku veče dok sam čistio snijeg sa leda naiđem na prirodnu rupu u ledu iz koje su izlazili mali manjići i pupare u vodu koja je bila na ledu (snijeg otopljen) i mulac nisam ih navato u kantu. Sad idem nabavit kedera nadrugo mjesto.
 
znam da nije, ali po papirima je , a kod nas su kazne visoke za takve stvari. ja imam cca 50 kedera spremnih za proljece u bačvi (crvenperka i babuška) a ove godine planiram napraviti i akvarij od barem 100 litara za sunčanicu jer mi se pokazala kao najaktivniji keder kad zahladi. aktivna je crvenperka ali suncanica je kao da si zakvacio nekakav čamac na baterije non stop laufa po vodi i duze izdrži od crvenperke , dok se babuška smiri i samo lagano radi perajama. samo je vrag što sunčanica trazi čistu vodu pa nemoze dugo prezivjeti u bačvi. dok ne otopli nema nikakvih izlazaka na vodu , samo servisiranje pribora, mijenjanje najlona i sl.

BTW pupara jel je to gavčica , mi je zovemo krvolok , ako je onda ti njega nije problem uloviti samo ti treba veci podmetac ili križak. gore zavežeš komad starog kruha, spustiš u vodu i za par minuta dignes.
 
Ljudi ako idete na led strogi oprez. Secate se kako su prosle godine oni prosli, pisale novine. Jedan se udavio a drugi za teskim smrzotinama se nekako dovukao do nekog bifea pa mu tu ljudi ukazali prvu pomoc, medjutim za onoga drugog nije bilo spasa.
 
Ljudi ako idete na led strogi oprez. Secate se kako su prosle godine oni prosli, pisale novine. Jedan se udavio a drugi za teskim smrzotinama se nekako dovukao do nekog bifea pa mu tu ljudi ukazali prvu pomoc, medjutim za onoga drugog nije bilo spasa.

Zapravo je jedan doživo infakt od hladne vode, a bila su još dvojica sa njime. Teškom mukom su prešli 30 metara do čarde. A dubina vode je bila na tom mestu 1.30m.

Biciklima propali kroz led

Ali da skrenem pažnju na jednu grupu na Facebooku koju sam napravio a zove se Pecanje kao odmor za živce. Namera mi je bila da se grupa zove kao naslov ove teme, ali sam malo omašio.
 
Da tako je, hvala @novi. Nisam mogao da se setim detalja ali namera mi je bila da upozorim na opasnost kolege pecarose.
 
ja sam jucer malo obisao terene i sve je pod ledom, na bajeru gdje obicno lovim kedera ima dosta uginule ribe ispod leda na jednoj od dvije jame i to na onoj koja je plica (do max pola metra dubine). vecinom se radi o crvenperki, tu i tamo koji somic i nasao sam jednog linjaka dok babusku kojom je taj bajer prepun nisam vidio ni jednu. sav pribor je ociscen role podmazane najlon zamijenjen i sad jos samo cekam jednu posiljku upredenice (špage) da nju namotam na rezervne špule (kalemove) i onda čeka prvi april i start u novu sezonu.
 
Babuska je cudo.Nju mozes zamrznuti i kad je otkravis,ziva.Malo joj doduse treba vremena da pocne da talasa,ali zivi.Zilavo stvorenje.:osmeh:
 
Ja cekam kraj marta i pocetak aprila, i molim se Bogu da vodostaj Dunava u to vreme (bar deset dana) bude oko 600 i napuni begecku jamu ribom. Ako ne bude visoke vode, onda samo komercijalne vode. Na jamu mogu da odem familijarno, i cisto reda radi da razbacim stapove.
 
trisoma.jpg
Lepa slika
 
Jucer je bilo lijepo vrijeme pa sam malo otisao , prvo malo direktašem za nekih sat vremena petnaest babuški taman za kedera, a onda na drugi bajer zabacio sam dva stapa za šarana i jedan za patuljatog somica ali nista nije grizlo. jos je voda prehladna i riba slabo radi.
 
Moj kum juce bio na kanalu DTD i pala samo jedna bodorkica. Jos je hladna voda, prvo ce krenuti babuska na manjim kanalima gde se voda brze greje.
 
tako je i kod mene bilo ovo gdje sam ulovio babuške je dubina nekih 40 do 50 cm, a druga jama koje je dublja (to su one dvije opisane gore) tamo ni griz. sad kad je niski vodostaj su dvije a za nekog normalog su spojene u jednu
 
Nazad
Vrh