Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

nece ni da pipne ni kod nas na DTD, i sto je problem dolaze ribocuvari i ko nema dodvolu kazna 5000din, nema vise da se uzme dnevna dozvola za 500din kad dodje ribocuvar na licu mesta nego mora se dnevna dozvola kupiti ranije
 
Tako i treba Miroslave, dodje bez dozvole da peca pa ako naidje cuvar izvadice dnevnu a ako ne naidje dobro prosao pa ako jos i bude ribe Bog te video. To vise nece da moze i pecanju bez dozvole treba stati na put. Izvadi godisnju ili dan ranije dnevnu, pa napred, normalno treba i mrezarose istrebiti ali to ce biti tesko.
 
Na tom kod vas u ataru nisam bio ali smo pisali ovde o njemu. Nego cujem da kod vas u Petrovcu treba da se otvori uskoro neki komercijalni ribnjak za pecanje. Koliko u tome ima istine?
 
Jeste na staroj ciglani to treba da bude, mislim da je neko to pisao u ovoj temi.

---------- Poruka napisana u 12:05 ---------- Prethodna poruka je at 08:18 ----------

Bio danas u Begecu po vodu za pice i navratim malo do jame i Dunava:

14y78eh.jpg

wi1s1t.jpg

Pogled na skelu za Banostor i traktoristu koji pere mrkvu, izuzetno nizak Dunav, preko je Banostor:
qyfo1d.jpg
 
Poslednja izmena:
U centru ima arteski bunar (cesma). Danas kada sam bio bio pre mene jedan sa Osijeckim tablama. Dolaze ljudi i iz NS po vodu u Begec. Samo kada se naspe mora jedan dan da stoji u otvorenom balonu, valjda zbog gasova. Kazu da kamen u bubregu nestaje od te vode. Mi je pijemo zato sto je lepsa od ove cesmuse, a i kada idem na pecanje us put mi je.
 
Na tom kod vas u ataru nisam bio ali smo pisali ovde o njemu. Nego cujem da kod vas u Petrovcu treba da se otvori uskoro neki komercijalni ribnjak za pecanje. Koliko u tome ima istine?
Od tog ribnjaka nazalost nema nista covek je odustao od te ideje i zatrpao jamu sa kokosjim dubretom i kozna jos kakvim djubretom i planira proizvodnju humusa!
 
Tako i treba Miroslave, dodje bez dozvole da peca pa ako naidje cuvar izvadice dnevnu a ako ne naidje dobro prosao pa ako jos i bude ribe Bog te video. To vise nece da moze i pecanju bez dozvole treba stati na put. Izvadi godisnju ili dan ranije dnevnu, pa napred, normalno treba i mrezarose istrebiti ali to ce biti tesko.

Ime moje
voli te tvoj časni
Internet Bibliotekar
 
ja sam danas planirao potrositi ovo nesto kedera sto mi je ostalo i jos malo iskoristiti ovogodisnju dozvolu, ali me uhvatila prehlada pa cijeli dan samo kasljem i kisem. slijedeca tri dana nesmijem jer bi me familija protjerala od kuce :osmeh: , sutra moram s kceri okititi bor, prekosutra je bozic, a u ponedjeljak zenin imendan a i djelomice moj (jer sam krsten stjepan) i hebiga jedino ako se pokaze dobro vrijeme koji dan jos prije nove godine i naravno ako mi kao obicno dok si isplaniram odlazak na vodu ne iskrsnu neke obaveze.

bio sam prosli tjedan tri puta na vodi, prvi put mi je uletjela jedna manja stuka (1,2 kg) , drugi put mi je zagrizlo nesto vece ali sam vjerojatno zaboravio zatvoriti kopcu na udici pa mi se otkvacila plus dva lazna griza , a treci put ni griz, lovio sam u starom koritu drave koje je sad jezero ali za visokog vodostaja se pretvara u rukavac.

e53b5101.jpg


ovako to izgleda iz pticje perspektive ja sam lovio na prijelazu u prosirenje jer je tu i prijelaz iz pliceg u dublje.

52acb726.jpg
 
Hvala Dule, ali nisam ti ja za biti unutra, zato sam kad uhvatim malo vremena odmah na vodi ili u sumi dok je sezona gljiva. Ova druga slika je iz sistema Arkod kojim nas drzava kontrolira koliko stvarno obradjujemo zemljista i da li ih obradjujemo i o kojoj kulturi se radi.
 
Valjda ce doci dani kada cemo provoditi znatno vise vremena na vodi i aktivnostima koje ne moraju da donose prokleti novac, a dotle moj druze nema nam druge nego arbajt.
 
jedno pitanje da li je neko lovio klena zimi kako radi na koji nacin imam neke savjete kako ali bi volio cuti i druge sta se koristi gdje i kako radi na potocima gdje povrsina vode zaledjena
 
Ja obožavam pecati klena zimi, reka je mala, brza, planinska, na virovima se zaledi. Pecam ga na kokošiju džigericu. Ako je zaleđeno polupam led da mogu da zabacima. Češće pecam na modifikovanu dubinku, mada može i na plovak ali ako je manja reka onda može da plaši ribu, pogotovu ako je voda bistra i plića. Obično dolaze veći komadi, preko 1 kg. Al je hladno,ponesi neku zanimaciju u flaši da te greje.:ppozdrav:
 
ja pecam na nekom malo vecem ptoku ima virova mirnih mjesta u dubini od prilike 50cm sta mislis ja pecam na plovak 1 g mamac polako klizi po dnu na smot glista a led da pozvekam da ne smeta samo da se riba ne prepadne klena pecam ljetu vrlo uspjesno
imas vise iskustva pa bi volio da vise izneses znanja
 
Nazad
Vrh