Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Led moras da izlomis par sati ranije, inace slaba vajda od pecanja. Tako je, mamac da klizi po dnu, i da ga cekas da naleti.Gledaj gde imaju spilje, okapine ili kako ih vec zovete u kraju, gde se riba krije, mirna mesta i to je to. Ostaje samo malo da cekas. Obicno veći komadi udare, uvek sam veće pecao zimi nego leti. Leti ih pecam na moj izum sličan mušičarenju, samo se mora biti jako tih i pazljiv i uvek nešto upecam, bar 5 komada.
 
hvala ti puno
znam ja ih isto ljeti pecam na neku tehniku slicnu musicarenju stavim malo olovce i udicu na nju skakavca polako se privucem da me nevidi kad bacis odma se salete a najkrupniji se bori i uzima

---------- Poruka napisana 30-12-11 u 12:47 ---------- Prethodna poruka je 27-12-11 at 16:36 ----------

juce sam malo izasao na klena odlicno je bilo uhvatio dva solidna komada lijepo je i radilo a pejzaz je neopisiv i priroda gdje sam pecao
 
nazalost nisam nista ima pri sebi cime bi mogao da slika
ali sledeci put kad budem isao obavezno pravim slike ulova i prirode gdje lovim obecavam:ppozdrav:
 
Kod Zezeljevog mosta u NS radi krupna deverika. Treba poraniti da bi se zauzelo mesto. Valjda ovo lepo vreme je krenulo.
 
e ja sam juce bio na pecanju postavljam slike kasnije bilo je super riba radila izasla kao da je pola ljeta a ne zima
deverika skobalj sljivar klen crvenperka sve su to ribe koje se zimi mogu loviti uspjesno najbolje crva ako je zamucno

---------- Poruka napisana u 17:53 ---------- Prethodna poruka je at 17:15 ----------

etscn6.jpg

mrwyg0.jpg

2n9ffbb.jpg

154zmmh.jpg


---------- Poruka napisana u 17:59 ---------- Prethodna poruka je at 17:53 ----------

rlyfmf.jpg

2vw76gx.jpg

evo ih slike kao sto sam i obecao nisam sve naravno slikao sve ukupno sam ulovio 12 komada za kratko vrijeme ribolova islo je odlicno cak su se i sitnije ribe javljale sem onih dobrih i solidnih koje sami ocjenite
mamac pileca dzigerica jednostavno im se svidjela i kao ludi su navalili oko nje
 
Ljudi ide li neko na pecanje.:osmeh: Sta ste se uvatili lopate.Imali neka slika iz sretnijih vremena.Jos malo pa ribolovacki dani.:ppozdrav:::suncanje::::samo odmor::
 
Ova ti je dobra.:haha:I meni je tu sansa da lovim ajkule.:haha:Jos malo.Posle kise mora doci sunce,tj posle zime prolece.:ppozdrav:
 
ma tesko po ovakom vremenu isao bi ja ide klen jos malo ali sumljam da cu otici ako ovako bude ili cekati april pa uzivanje i ljepota
 
onda moram negdje naci broj od nekog ribocuvara s tvojeg podrucja (stuka je u lovostaju do 31.03.) :osmeh:
 
Nazad
Vrh