Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Dosao oko 20 sati sa Begecke jame, samo 4 meleza lepa. Drugi koji su pecali na plovak imali znatno vise. Pecao na holandsku glistu. Saran se u mojoj blizini nije javljao ni kod koga.:ppozdrav:
 
Ja se navukao,zadnjih 5 dana svaki dan sam bar 2 sata na vodi. Danas sam bio na jednom jezercetu,par babuski,al dinamicno je bilo. Moram na odvikavanje, imam sto stvari precih a ja pecam.:osmeh:
 
Ja idem :pecanje: u Nedelju na Zmajevacka jezera pa valjda cu da upecam nesto ko je u blizini neka svrati! :ppozdrav:
 
Ajd u nedelju kada se vratis okaci koju sliku da vidimo kako je tamo, normalno uz komentar. To mi nije daleko.:ppozdrav:

Dunav gura gore, razmisljam se da li da idem sutra na jamu, ako pocne voda da ulazi ucice i najlonke i eto zaje......e.

Bio na jami, i napecao meleza pristojne velicine. Dolazio na crva sa stiroporom.
 
Poslednja izmena:
Pa sve u svemu nije lose ali uvek moze bolje kad sam iso kuci ja se zalim u kucici kod cuvara da sam slabo proso samo 5 6 sarana dva otkacila i par promasaja a on ce meni pa sto se zalis kad si najbolje proso na jezeru ? Pa kako su drugi onda ? Obidjem jezero raspitam se malo kad ono stvarno jedan, dva , tri dosta njih je proslo bez ribe! Najmanji oko 0.5kg najveci 10.5 kg a ostali 3 4 kg ! Svi su dosli na sopstvenu boilu sa ukusom tutifruti! A sto se tice slika imam nekoliko u telefonu pa kad ih prebacim na kom postavicu koju !
 
Bio danas na Begeckoj jami, tuga. Od 6-12 sati samo jedan melez. Sutra idem familijarno ali nosim rostilj, nista bez svinjetine ::000::.
 
danas je izgleda bio moj dan ulovio sam dvije stuke ( 1,70 kg i jedna od kile) , dvije manje ispod mjere sam pustio i jos sam imao dva otkacivanja , a skoro sam odustao od ribolova jer su sva mjesta na kojima lovim bila zauzeta ali sam ipak onda otisao na mjesto gdje dosad nisam lovio a i rijetko tko drugi lovi (ako su bas sve popularnije lokacije zauzete)
 
Bio juce na jami, petnaestak lepih meleza na crva. Ovako je juce bilo;

10pyeiw.jpg

mjnyhs.jpg

15gz7rb.jpg
 
lijepo izgleda , nema grmlja okolo kako je na ovim mojim "grabama" . kakva je dubina?
 
@mbranko

Kako gde. Tu gde ja zabacujem otprilike 2,5-3 m. Na poslednjoj sliki oko camca je oko 4 m. Ti u camcu sa poslednje slike su juce imali jednog sarana 3-4 kg. Ima mesta gde je jezero sada duboko oko 8 m. Posto je spojeno sa Dunavom zavisi od njegovog vodostaja. Nema zapona sem kada ih namerno prave (anzase) za sarana, ali uglavnom znamo gde su. Tu na tom mestu gde sam sada na slikama pecam vec 6-7 god.
 
kod nas je zabranjen ribolov iz camaca i sama upotreba camaca (za razvlacenje ili hranjenje) na svim zatvorenim vodama.
 
@mbranko

Ne moze se reci da je ovo tipicno zatvorena voda. Kada vodostaj Dunava frkne gore preko 400 onda je to sve spojeno sa njim. Onda Branko ulazi riba koja tu ostaje kada se Dunav povuce. Ima samo jedan veliki problem. To sve nadgleda samo jedan ribocuvar sto je stvarno malo. Ne moze on i nocu i danju da bude na vodi za samo 16000,0 din. Jbg uvek besparica.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh