Pečenje prasića, hrskava kora.

Ih sunce ti, ispade dole po Srbiji sve sranje a gore kod vas u Severnom delu Srbije sve apoteka sunce ti.

"Hvalite me usta moja kad me drugi nece".
Nisam to rekao!!
A ti shvati kako hoćeš
I da mi smo AP VOJVODINA
N_emanja jesi služio vojsku?

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Te brabonjke i vađenje iz mleka prljavom rukom od muže, nisam video lično ali je video čovek koji mi isto to pričao, tako da je Luka potpuno u pravu.

Od kako se kod mene kući ne pravi sir, mi te mlečne proizvode kupujemo u prodavnici. Po domaćinstvima je jako teško naći potrebnu higijenu i ja sam od toga odustao.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ljudi posao me tera da idem po ovoj našoj velikoj drzavi uzduz i popreko, vidjao sam sve i svasta.
Kultura, gostoprimstvo, postovanje pa i higijena nema nikakve veze sa levo, desno, gore, dole, nema veze ni sa verom ni sa nacionalnosti ni sa bogat ni siromasan.
Sto puta bih kod bogatog ostao zedan jer niko ni hladne vode nije hteo da ponudi, sto puta sam kod "sirotinje" bio ugoscen i docekan kao na slavi.
Kaze mi srbi zlatni, madjari ne valjaju, rumuni ne valjaju(primer samo da se neko ne uvredi) jeste al malo sutra, x puta me je madjar vise ispostovao nego srbin, vera ova vera ona, opet veze sa vezom nema.
Sad je tema neka higijena, udjemo u kucu da se poplasis kakva je, domacin da nas ugosti da doruckujemo uzme da sece svasta nesto od domaci proizvoda i na pola zastane, izadje napolje istrese nos onako domacinski, obrise od pantalone i nastavi da sece, kaze majstore jedi, hvala nesto nisam gladan.
Udjes u kucu koja samo sto nije pala al u njoj sve cakumpakum, u tanjiru mozes da se ogledas, casa sija.
Mleka, sira i kajmaka sam se nagledao svakakvog, zato jedam samo iz prodavnice zapakovano u fabrickom pakovanju(djubre kakvog nema)
 
Te brabonjke i vađenje iz mleka prljavom rukom od muže, nisam video lično ali je video čovek koji mi isto to pričao, tako da je Luka potpuno u pravu.

Od kako se kod mene kući ne pravi sir, mi te mlečne proizvode kupujemo u prodavnici. Po domaćinstvima je jako teško naći potrebnu higijenu i ja sam od toga odustao.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Kad brabonjak upadne u mleko,mozes posle u bilo kojoj prodavnici da kupujes sir. Isto ti je. :)
 
Nisam to rekao!!
A ti shvati kako hoćeš
I da mi smo AP VOJVODINA
N_emanja jesi služio vojsku?

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Takav utisak si ostavio. Zovi kako hoćeš, sve je to Republika Srbija. 🍻

Ne nisam, em je ukinuta odavno em nisam mogao zbog fakulteta.

A u te mlečne proizvode i sireve mogu misliti. Drug mi je radio u Mlekari Šabac. Njihove čuvene "fete". Kaže pola poispada iz kutija, samo vrate ih nazad i teraj. Količina mora da se ispoštuje.
 
Te brabonjke i vađenje iz mleka prljavom rukom od muže, nisam video lično ali je video čovek koji mi isto to pričao, tako da je Luka potpuno u pravu.

Od kako se kod mene kući ne pravi sir, mi te mlečne proizvode kupujemo u prodavnici. Po domaćinstvima je jako teško naći potrebnu higijenu i ja sam od toga odustao.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Nisam ja video da neko ovde muze ovce niti sam ikad probao ovčije mleko i sir dok nisam otišao u neko selo kod ROŽAJA sa 16_17g
Kasnije u Bosni ni sir ni kajmak!! Samo sa ražnja i rešetke jedem!!
A mlečne proizvode kupim u radnji pa kakvi su da su znam da nema antibiotika i da su čisti!!

Pitam za vojsku jer tamo smo dobijali neki ovčiji sir gde si mogao naći u njemu POPINO UVO I VLADIKIN BRK!!
Dlake dugačke 10cm kao kera da je muzao a ne marvu


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sad je tema neka higijena, udjemo u kucu da se poplasis kakva je, domacin da nas ugosti da doruckujemo uzme da sece svasta nesto od domaci proizvoda i na pola zastane, izadje napolje istrese nos onako domacinski, obrise od pantalone i nastavi da sece, kaze majstore jedi, hvala nesto nisam gladan.
Vidis dobra ideja kako nekog odvrknuti od hrane. :LOL: :LOL: :LOL: ::000::
 
Ma to je sad smesno al aj ti objasni coveku sto neces da jedes a ceo dan si kod njega u dvoristu i zna da nisi nista jeo, a navalio pa uzmi pa uzmi a ja gadljiv sacuvaj boze, sve gledam u ruku sto sa njom sklanja i redja ono sto je isekao sa malopre je o pantalone obrisao.
Ufffff
 
Ovo po trgovinama mlijeko i preradjevine , posebno one koje muzu roboti , ima i balege , a i ovi u velikim farmama kad jedan muze 400 krava , bolje da ne pricam sta sve pomuze. Ali ne brinite sve sto dodje u trgovinu se pasterizuje i homogenizuje, krave su vegetarijanci i nema nikakve opasnosti po zdravlje.
 
Pored firme bio salaš nekog Vase
Vasa kompa dobar ali pustinjak alkos živeo u ne ljudskim uslovima bože sačuvaj
Nahvata on mene da mu bravu na vratima zamenim
Ja šta ću odem, na pragu ker kenjao, u hodniku pulinka i štenci, u dnevnoj sobi mačak u krevetu spava, salaš nije okrečen i očišćen bar 30g više ne poznaš sastave dasaka u patosu!!
Još on da mi pokaže kupatilo, nemoj Vaskez molim te
Završio ja sad nudi on pića, ja znam da je alkos reko aj sok ako imaš
Donese on sok flaša kola unutra djus čep minakva
A čaša prljava u pm, naspe on meni ja ga sad prevarim da mi pokaže čobanski štap on po štap ja prospem sok, i sve to primeti direktor koji se muvao okolo dodjem i on i pita me što si prosuo reko gledaj ovo nema šanse da popijem, i on kao kakav si čovek a ja viknem Vasi daj i za direktora čašu, jebo majku on popije reko idi da ti štence pokaže on ustane a ja zamenim moju i njegovu čašu reko Vaskez popio sam žurim kad direktor dodje u radionicu kaže jesi me zajebo


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Na dnu mog romana je stajalo misljenje o preradjevinama iz prodavnice.
Iz prodavnice uzimam jer nisam video svasta nesto sto sam video koje kuda.
Situacija je verovatno jos gora.
A evo jedan primer, imam dvoje dece, cerkicu od 3 i sina od 1,5 godina.
Kad je cerkica malo porasla ajde da joj damo kravlje mleko da pije i pitam ja pedijatra koje mleko da joj damo,bas zato smo sam da sela i imam gde da uzmem to domace "zdravo" mleko.
Odgovor pedijatra je bio samo kupovno, ni slucajno domace jer je daleko nezdravije od onog iz prodavnice.
Ajde mislim pedijatar budala, sta on zna, ja ne budem lenj pa pitam jos jednog, odgovor jos grdji od onog prvog.
Kaze covek znas li ti sta danasnje krave jedu i koliko se lece i cime i bla bla bla, samo kupovno.
Po meni nikakve logike nema al eto tako kazi doktori jer navodno ovo je preradjeno i dosta toga stetnog nema u sebi,verovali ili ne.
 
Ovo po trgovinama mlijeko i preradjevine , posebno one koje muzu roboti , ima i balege , a i ovi u velikim farmama kad jedan muze 400 krava , bolje da ne pricam sta sve pomuze. Ali ne brinite sve sto dodje u trgovinu se pasterizuje i homogenizuje, krave su vegetarijanci i nema nikakve opasnosti po zdravlje.
Ti hoćeš reći da je taj robot budala da bi i bika pomuzao da naidje
Oni svaki dan daju uzorak za analizu!!!!
Robot i čovek isto obojica prvo operu vime, i prvi mlazovi se bace!!
I redovno se peru mlekovodi i aparatura za mužu!!!!
A po selu što muzilicu u štali drže samo Kantu skinu, ne znaju za deterdžent za muzilice, za povidon jod!!
A ne šta su somatske ćelije

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kad već pričate o tim stvarima, moj pokojni ćale bio fasader, ali samo kuće radio. Nagledao se svega i svačega. On i njegova ekipa rade u jednom selu pokraj Lazarevca, jul mesec. Gazdarica čista, sve pedantno, a žena sigurno preko 120 kila. Postavlja napolju pod lipom, ima od kuće 10-ak metara, sve iznosi, ovi gladni, a vrućina samo takva. Na stolu nema čega nema... Ide po još neka dva tanjira nečega, i po hleb. Sa nje sve kipi od znoja, ona u majici na brtele. Izlazi iz kuće, nosi ta dva tanjira u rukama, a veknu stavila pod mišku... Kad je spustila na sto tanjire, onda uze onu veknu, spusti je na sto da im seče 'leba, a ono znoj prelio celu koru, pa se presijava kao da si ga zejtinom premazao.
 
Nazad
Vrh