Pečenje prasića, hrskava kora.

Ovde bio prirodni rezervat , park prirode mocvara Bardaca , ili je bio i nacionalni park nisam siguran . Hotel bio tu na jezeru , a riblja corba vrh i saran ..to je bilo dok nije drzava prodala privatniku za tepsiju ribe 500injak ha ribnjaka , a on isusio , ocero rijtke ptice i posijo kuruze ,...al nisam to mislio . Nego ima tu i bazen olimpijski , sve ekstta , i mi jednom davno , ajmo tamo na corbu , kupanje i to .
Kad smo dosli vidimo stotine auta neka festa a nismo znali . Kad smo usli na zadnja vrata restorana , do sanka vidimo sve puno , lovci neki otvor lova zatvor sta li . Uglavnom sala puna , lovci zderu , a vrucina . Dva konobara stara drzavna u sanku , peru case i to . Jedan uzo neku krpu ovecu pa brise case i ja ugleda , uze onu krpu obrisa se ispod pazuha i ajmo dalje na cese . :ROFLMAO::spavam:
 
Desi se i miš u kanti kad mleko istresaju u laktofriz "Ju! Otkud on tu?" Sve to Dukat odnese :haha:
 
Priča iz mog sela. 90'ih neka mlekara kod Valjeva otkupljivala mleko, ljudi odavde predavali uglavnom iz kanti, ovaj išao iz sela u selo. Jednom prilikom popeo se jedan tu iz sela na kamion i zavirio kroz poklopac i ugledao žabu u mleku. Napadne on vozača odakle žaba, kaže mora da je bila u nekoj od kanti. Od kud ja znam... I frka tu oko toga neko vreme, i odustaše ljudi i on ode. Dogovore se oni da ga prate za koji dan. Kad on pre našeg sela, skrene sa glavnog puta u neki sokak gde nema kuća, a ima jedna lepa bara pored puta, i odatle zahvati par kanti i sipa u cisternu. Kažu da je tu litražu naplaćivao kao mleko sebi...žalio se mala mu plata pa da nadomesti.
 
20220120-113009.jpg

20220120-113128.jpg

20220120-114337.jpg

20220120-112918.jpg

20220120-112939.jpg

20220120-113000.jpg

Evo koja slika presovane praseĆine-bajadere.Slike su takve kakve su, mora da bude na hladnom mestu i da se seče po potrebi jer se na toplom raspizde.Od praseta žive vage dobije se 25% bajaderica plus glava, papci i kolenice koji se ne ubacuju unutra.
 
Moji vole da se odimi pa roluje prase
Iskreno ja nisam baš za prase nije preživar

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Moje društvo uvek kaže , SHPRICER ( rose ) i neka SALATA su obavezni , jer od toliko pecenja hoće da se spekne u stomaku pa posle go@vna moraš da vadis radapcigerom :haha:
 
Moje društvo uvek kaže , SHPRICER ( rose ) i neka SALATA su obavezni , jer od toliko pecenja hoće da se spekne u stomaku pa posle go@vna moraš da vadis radapcigerom :haha:
Spricer moze i beli i roze, to je kod mene svakako isto vino samo ga obojim sa par procenata nekog crnog grozdja.. Ali da ume da legne ume, i te kako ume.. I kad je domace i lepo da ne boli glava ujutru onda je pravo, desavalo mi se da popijem pola litra nekog kupljenog sranja celu noc pijem vodu i ujutru ga osecam dok od svog nisam nikad primetio neke nezeljene reakcije, cak ni dehidrataciju u meri kao kod kupovnog..
 
Može i tako da se nazove.Jelo se baš lepo, komentari su različiti, nekome je klasično sepra zakon, nekome se ovo više sviđa, neko jede jagnjeĆinu i tako, nismo ga bacili uglavnom. 😁
 
Nazad
Vrh