Pasulj

Ko je jos video da daje veliku kolicinu na cekanje. U selu moze 5 ili 10 kg do penzije ili plate, a sverceri obavezno moraju solarno da plate. Koju je cenu obecao?
 
Meni je ponudio 220din.
Vidi ima dobru pricu, potpisuje se kupoprodajni ugovor sa tom firmom, dobijaju se podatci od firme i od vozaca koji preuzima... Covek je pre predaje proverio sve redom od PIBa firme, racuna, kaze da je to sve na mestu ali pare nedaju.
 
LTZ T-40 kako ti je rekao da se zove firma? Pitam jer sam imao isti slučaj jesenas , 100 % sam siguran da je to taj isti ?
 
Ne dajem 100kg jabuke industrijske na dodjem ti, vrednosti 7-8-10 evra a ne 2 tone pasulja. Ljudi ni sa kim na dodjem ti. Nek plati robu pa nek nosi.
 
LTZ T-40 kako ti je rekao da se zove firma? Pitam jer sam imao isti slučaj jesenas , 100 % sam siguran da je to taj isti ?

Firma mislim da je Imo indru 3, tako nesto.
Ljudi sa danasnje tacke gledista to jeste tako, dobro je po mene da se to tako zavrsilo, da nisam dao pasulj. Pogodilo se da je pozvao taman kad mi je zatrebalo para, lekcija je naucena prvo pare pa onda roba! Zato sam i napisao da znate, kolega kaze da je zvao jos njih nekoliko iz njegovog sela, ovih dana ide i redom zove sve iz oglasa.
 
Firma mislim da je Imo indru 3, tako nesto.
Ljudi sa danasnje tacke gledista to jeste tako, dobro je po mene da se to tako zavrsilo, da nisam dao pasulj. Pogodilo se da je pozvao taman kad mi je zatrebalo para, lekcija je naucena prvo pare pa onda roba! Zato sam i napisao da znate, kolega kaze da je zvao jos njih nekoliko iz njegovog sela, ovih dana ide i redom zove sve iz oglasa.
Eh totije onda isti slučaj kao za Mak, zove neki tip kao navodno on je vozač , kaze cena odgovara al isplata na račun za 3-4dana,a štoje najzanimljivije cena mu odgovara necenkase ,
 
Ovaj što je mene jesenas zvao ( našao me u oglasima )navodno radi na kvantašu a firma mu se zove Balkard http://www.rating.rs/sr/bonitet/BALCARD-DOO-NOVI-SAD otkupljuju poljoprivdne proizvode , sve smo se lepo dogovorili , cenu 220 , količinu 1 tonu , kupoprodajni ugovor šalje po vozaču . Kada je stigao vozač neki ciga , kamion tamić , doneo i kupoprodajne ugovore ali kao da mi je bog šapno da mu nedam . Do ovog LTZ ovog posta bio sam u dilemi dali sam se zezno ili nisam ali sad vidim da sam baš imao sreće . "HVALA TI BOŽE "
 
Danas me zvao jos jedan iz Novog Sada, firma SMS i jos neki brojevi uz to, imam upisano ali mi nije pri ruci. Kaze da radi sa NISom i studentskom menzom, pare za 15 dana, isto 220din. Zvuci mnogo bolje od ovog predhodnog, zvuci ako nista drugo legalnije. Proverio sam mu racun bio je samo jednom u blokadi u zadnje tri godine (od petka do ponedeljka), porezi i pdv su mu uredu... Trazi mi uzorak da mu posaljem pa da vidi da li mu odgovara. Uzorak cu mu poslati, a za trgovinu cu jos videti.
 
Ja od sad nedajem na dođem ti ni da mi je rođeni brat. Zbog takvih prevaranata i naša cena pasulja kupcu bude visoka jer ovi istaknu negde u oglasu neralno nisku cenu pa se onda svi kupci drže te cene ko pijani plota i kažu "ima jeftinije ", treba stati na put tim prevarantima i dobro je da svi proizvođači budu upoznati sa ovim. Cena domaćeg pasulja nebi trebalo da ide ispod cene uvoznog a viđao sam po oglasima da ima takvog i do 40-50 din jeftinije .
 
Kako ti možeš da proveriš njegov račun?
Uzmes PIB od firme, ides na sajt narodne banke srbije i tamo mozes proveriti. Naravno nemoze videti stanje racuna ali mozes videti da li je bio blokiran, koliko racuna ima...

Marcelo, jedino resenje nam je da probamo sami naci prolaz do studentskih menzi, kuvara koji drze topli obrok u firmama...
 
Hvala na odgovoru a ovaj predlog bi bio dobro rešenje kad bi se takvo nešto uspelo
 
Uzmes PIB od firme, ides na sajt narodne banke srbije i tamo mozes proveriti. Naravno nemoze videti stanje racuna ali mozes videti da li je bio blokiran, koliko racuna ima...

Marcelo, jedino resenje nam je da probamo sami naci prolaz do studentskih menzi, kuvara koji drze topli obrok u firmama...


ti danas nemožeš biti samo poljoprivrednik, to neide, moraš biti knjigovođa, trgovac, prijevoznik, majstor za mehanizaciju.......i gay, da ga možeš dobro primiti od svih što nam utjeruju.......da ih nenabrajam sada
 
Zna li neko koja je cena tog uvoznog pasulja?
Ovo što se traži u oglasima je katastrofa!
 
Da li neko od forumaša ima Dvadeseticu ili Gradištanca za seme da se menjamo, dao bih žutozeleni uz dogovor.
 
Marcelo, jedino resenje nam je da probamo sami naci prolaz do studentskih menzi, kuvara koji drze topli obrok u firmama...[/QUOTE]

Lepo je to ali to je sve sitno , oni mogu uzeti jednu količinu a šta sa ostalim . Ja verujem da 50 % proizvođača u Srbiji bi moglo povećati površine pod pasuljem i do 2-3 pa čak i 5-10 puta i moglo bi se to sve odraditi ali šta sa robom kome tolike količine prodati ,gledam svaki dan oglasi proizvođači samo spuštaju cenu čak i u toj meri da ide ispod cene uvoznog ::lose:: ,subvencije države nam nisu na strani a dobro bi nam došle da budemo barem malo konkurentni sa cenom uvoznog ( neželim da kukam nisam taj tip ali...) Država godišnje uveze pasulja u vrednosti od 15 miliona E umesto da digne malo subvencije na robu koja se uvozi i verujem da bi se ta količina mogla podmiriti sa naših njiva ali ondah bi uvoznici ostali suvog k..ca a oni su kod nas zaštićena vrsta . Nama nepreostaje ništa drugo nego da se probamo nekako organizovati u neku zadrugu ( za početak svi pasuljari sa ovog foruma ) , probati zaštiti neke domaće sorte pasulja i probati sa izvozom u Rusku Federaciju naprimer ali kako ??? što reče ivanz ti danas moraš biti pored poljoprivrednika i knjigovođa, trgovac, prevoznik, agronom, zaštitar, mehaničar, električar itd da bi opstao u ovoj našoj poljoprivredi.::spreman na sve::
 
Nazad
Vrh