Pšenica 2023-2024.

Ja danas posle podne probao.Dubina oko 7,8 cm nije išlo,pa smanjio na 4,5 cm i batalio.Uradio 2 kj rotore 3x čistio od blata.
Ja sam jednom sve pretamburao sa tanjiracom i bacio danas vestak, planiram sutra da predjem drugi put ali mislim da nece da se lepi jer je gola zemlja ( radjeno jednom).
Gde se ide prvi put je vlazno...
 
Šta vi radite? Pa ja moju pšenicu 2023-2024 odavno prodao! A vi tek sad spremate... cccc

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Možda neće ništa da joj bude ali ja to nebih mogao gledati na mojoj njivi, za mene je plug zakon, ali plug koji će to da zaore.
 
Ima ovdje kod mene ljudi oru pa na put drljačama iznesu prikolicu klasure, zato i kažem samo plug koji će to da zaore, a ove koji iznose drljačama klasuru na put ja bi najradije u zatvor da se malo nauče pameti.
 
Kod nas retko ko ore za pšenicu pa i ja. Ljudi imaju sasvim pristojne prinose kada godina iole normalna. Ja sam orao pre 20tak i kusur godina i nikakve ekstra rezultate nisam postigao oranjem. Oranje je ispalo samo bezpotrebni trošak novca pa i vremena.
Ove godine sam imao rod preko 5t/kj na njivi gde je bilo kukuruzovište samo JEDNOM istanjirano. Ne izgleda lepo pre nego što psenica nikne, ali za taj deo me zabole ona stvar.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kada žetveni ostatci ,,trunu" bez prisustva kiseonika (duboko zaorano) dešava se ogleizacija zemljišta. Mnogo manje nego u barama i prevlažnim zemljištima ali se delom dešava. I taj deo je neupotrebljiv za gajene biljke.
Tako ja mislim ali no.
 
Kakvo oranje za psenicu, samo dva puta teska tanjiraca i da vidis kako uradi posao, posle setve ako se stigne valjanje i bude nicanje 100%.
Ko sad da ore pa da spremam to za setvu.
 
А ко нема тешку тањирачу да не сеје пшеницу?
Oranje, najmanje 2-3 puta tanjiranje malom tanjiračom, pa mora još i setvospremač ili drljača......
Skuplje izađe samo u nafti nego da platiš nekome da ti to odradi kako treba velikom tanjiračom.
Još da napomenem do pre 10 dana nije moglo da se ore kako valja, pa ko je silovao napravio je grudve da sada više ni teška tanjirača ne pomaže.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam sve sa svojom malom radio, nisam video razlike u odnosu na veliku kada sam placao....tako da sam kao pexkap, dva puta, pa vestak pa ojs jednom ali je ispravim da mi ne pravi brdasca....prinos bio top, ali bilo je i kisa, poslednjih god dzaba i veci traktor i tanjiraca, losiji prinosi
 
Nazad
Vrh