Pšenica 2023-2024.

Kod nas jedan tip u susedno selo ,njiva pored moje već oko 5 godina seje psenicu u monokulturi. Obavezno ore posle psenice . Na oko ista kao i kod drugih e sad za prinos nisam pitao. Nikad nisam video da se razbolela psenica kod njega.
 
Imam ja oko 5 jutara u baštama na 15 mesta,uglavnom najbolja pšenica bude tamo,obavezno oranje več par g je u monokulturi.
Malo je problem oranje na takvim parcelama al se naviknem taj dan je samo za to.
 
Ja 2,5t do 3t po lancu. Hektolitar 80-81+. Ništa. Kada ti cvetaš a još nisi ušao ni u april mesec..... :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:Ebeš našu poljoprivredu.:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop::poop:
 
Nisam ni ja imao puno bolji prinos,jbg susa odradila svoje.Nije bilo padavina kao kod drugih,niti je klima ista.Eno pisu po temama kako su negde jos jutra hladna i ima rose i kao nema jos brige :ROFLMAO:,ovde je rose bilo do mozda 2-3 dana nakon onih kisa,posle se vratila sahara a i ne mnogo kasnije i feniranje.
 
Neznam gde da pitam pa reko ajde ovde ću.
Dali neko ima ovakav selektor za žitarice?
Valja li to čemu?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Iznenadjujuci niski prinosi kod njih,ja sam iskreno mislio koliko padavina su imali ,tj imaju svake godine ,da 10t/ha im nije problem da proizvedu.Ispada da im je problem bio previse kise i premalo sunca...
Prevedeno na nase dinare,oko 17k dinara po hektaru kod njih vrsidba sa seckom.
 
Poslednja izmena:
Treba mi brza pomoć imam podsemensku psenicu od prosle godi hocu da sejem jedan deo od moje i nesto malo semensko da dokupim a imam i od ove godine to je 3 reprodukcija sta bolje sejati proslogodisnju 2 reprodukciju ili ovogodisnju 3

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Doradiću ga naravno ali sta bolje sejati taze seme 3 rep ili proslogodisnje podsemensko

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Ovogodišnje seme je lepse da li njega ili prošlogodišnje nisam pametan sta kazete vi a kao semensko za 1h cu uzeti pibrak syngentin

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
 
Možda sam malo poranio ali sam morao da eliminišem miševe na parceli gde ce biti posejana pšenica.
Po meni niste......eto ja sam prošle godine jednu parcelu veću di je bilo puno krenuo trovati nekih mj i pol prije sjetve, i potrovao nekih 1/3 pa onda pozivcanio i od sunca i toplotnog udara, a imao u to vrijeme nekog malo hitnijeg posla pa odustao, vratio se tek nakon malo jače od mjesec dana, nakon pripreme za sjetvu tj isao predsjetveno trovanje i kad sam isao trovati sljedeca 3-4x uvijek je taj dio bilo bas puno puno manje rupa koje rade....treba tu gamad sto prije nakon skidanja usjeva u startu poklati da se ne stignu toliko razmnožiti a reprodukcija im je vrlo brza haha samo tko ce uz sto poslova jos i to stici....
 
Prije 5 6 dana pokupim malč foliju iz plastenika napolje na kamarice, danas kupio tu foliju i ispod jedne kamarice uzvrtilo se 6 7 mladi mišića, tako da biće verge.
 
Nazad
Vrh