Pšenica 2023-2024.

Od 2015 do sada nije ništa smetalo.Nema izmrzavanja čvora bokora, nema problema sa miševima.Provereno prošle jeseni, samo je šišaju od gore i ne mogu joj ništa.
 
Da li je neko od članova foruma primenio ovaj jako reklamirani GeO2 u pšenici? Ili nekom drugom usevu. Interesuje me kakva su mu vidjenja svega ovoga što se reklamira. Jel ima tu efekta od primene ili ne? Mada i oni sami u reklami kažu da svako može da proba na jednom delu parcele i da se sam uveri jel to bolje ili ne.
Ja sam u povrću. I trenutno nema razlike.
 
Gotovo i kod mene. Sve sto je kasnije sejano, prinos manji, od 9t pa do 5t za setvu 5. decembra. Trenutna cena 21+pdv, ide jos jedna tura, ostalo neka ceka...
344f0c119e657c714d165cf37dcf25b9.jpg
d0d219d6df270b8cf40ca19369ccca8a.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
29. Oktobra. 28og je palo 6l i to je jedina njiva koju sam uspeo da spremim. Ostalo sto sam spremao morao sam ponovo da tanjiram posle neke kiše u novembru.

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Prošle godine mi se prvi put desilo da dodje 1.novembar a da nemam zrna pšenice posejano. Sva mi je setva bila novembarska, i za poslednjih 10 godina najniži prinos. Prosek oko 5 tona. Oktobarske koje sam drugima skidao su sve bile bolje.
Em kasna setva, em proleće katastrofalno što se tiče padavina, u aprilu pšenica počela da se potpaljuje.

Kad analiziram prethodnih 10 godina najbolje su mi bile pšenice sejane sredinom oktobra.
 
Zavrseno juce sa psenicom, na kraju se iscupao prosek od 4.9t/h.. U jednom delu atara gde sam imao najvise psenice led je omlatio ozbiljno, 2 puta je tukao puna zemlja zrna je bila i kad se na to doda slabo bokorenje dodjemo na to sto dodjemo.. Vise srece u sledecem izvlacenju.. :confused:
 
Da li se nece upaliti pšenica sipao sam u garažu ali je malo deblji sloj oko 1.5-2m, pšenica je suva i čista samo je malo vruća bila ovako od sunca. Ako neko ima iskustva da je tako sipao.
 
Nije to nista, sipali smo mi i do 2.5 metra kod kuce bez problema kad je suva.. Kukuruz sam ostavljao i sa 17% vlage 1.5m debljine, samo do stale gde je bilo toplo se ubudjalo nekih 5-6 cm do zida, pola metra od poda, tu smo bacili 200-300 kg sve ostalo je bilo ok..
 
Nazad
Vrh