Pšenica 2023-2024.

Inace im je cena po km ista kao i kod transporta robe kamionom 1e/km...
Jos ako vas uklope vas 2-3 iz sela,a svi plate kao da su samo za njega doslu.. čista lova.. vidjena slika vise puta kod mnogih servisa
 
Ti jos imas i srece jer ti je Temerin blizu. Zamisli nekog kod koga idu par stotina km :(.

Inace racunaju ovako: Placa se kilometraza, pa vreme sevisera provedeno na putu kome racunaju istu satnicu kao da je radio, i satnica rada. Ako ima 10 minuta posla i onda racunaju sat vremena.
Ovo je isto kod svih dilera nema izuzetka.
Kod mene su dosli serviseri iz Temerina 200km su imali do mene i nazad i samo put je bio naplacen 16.500 dinara plus rad servisera koji su proveli u putu 3h 4.500... Takodje i ostali nisu nista bolji isto se sve naplacuje.
 
Malo su ti više km naračunali, kao da su išli preko Subotice.Nema toliko, moja kuća Petefi Temerin 77km preko N.Sada.Na S.Pazovu ima malo više ali opet nema 100 km nikako.
 
Au braćo kombajneri sve mislim da radite na svoju štetu.
Па бар у 50% случајева се ради на своју штету. Одем да косим кукурузе и налетим на онај ручни шпартач у кукурузу, каже власник јбт ја мислио да су ми га украли. Или косим лику исто кукурузе поред ове нове брзе пруге што је раде и неко дрпио од 10-ке арматуре оне узенгије и оставио у ред кукуруза. Од једном адаптер закује када сам видео добро се нисам шлогирао. Срећа оклагије нису биле стегнуте па се размакле и заглавиле. Иначе добро је познато свима ко има новије адаптере колико коштају редуктори и остали делови.
 
Danas ovrsen somtuoso. 2.8 t po hektaru. Na 2.5 hektara zarada 350 evra. Kombajniranje 125e po hektaru sa prevozom.
 
Па бар у 50% случајева се ради на своју штету. Одем да косим кукурузе и налетим на онај ручни шпартач у кукурузу, каже власник јбт ја мислио да су ми га украли. Или косим лику исто кукурузе поред ове нове брзе пруге што је раде и неко дрпио од 10-ке арматуре оне узенгије и оставио у ред кукуруза. Од једном адаптер закује када сам видео добро се нисам шлогирао. Срећа оклагије нису биле стегнуте па се размакле и заглавиле. Иначе добро је познато свима ко има новије адаптере колико коштају редуктори и остали делови.
ovom sa spartacem si trebo da mu naplatis stetu i gotovo,posle mu vise ne radis i to je to

ovo drugo sto spominjes,verujem da ti se to desilo jednom u 3 godine
 
Inace im je cena po km ista kao i kod transporta robe kamionom 1e/km...
Jos ako vas uklope vas 2-3 iz sela,a svi plate kao da su samo za njega doslu.. čista lova.. vidjena slika vise puta kod mnogih servisa
Nama je Agroštad predložio da tako uradimo da se dogovorimo.
Bili su korektni podelili su trošak puta na dvojicu,poništili su fakture i iskucali nove.
Moje je bilo samo da organizujem komšiju da se ne dangubi puno.
Jedino što su do sad radili servis oa poslali fakturu a sad je pošalju ti fakturu pa kad uplatiš dogovorite termin.
 
Ti jos imas i srece jer ti je Temerin blizu. Zamisli nekog kod koga idu par stotina km :(.

Inace racunaju ovako: Placa se kilometraza, pa vreme sevisera provedeno na putu kome racunaju istu satnicu kao da je radio, i satnica rada. Ako ima 10 minuta posla i onda racunaju sat vremena.
Ovo je isto kod svih dilera nema izuzetka.
Nisi u pravu, ne obračunavaju svi tako servisne usluge

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Danas zavrsio zetvu psenice...Predusev svuda bio kukuruz. Djubrenje 100 kg Yara 16-27-7 predsetveno i u martu mesecu prihrana An-om 180 kg po kj. Dva tretmana. Sortiment: Apilko,Basilio i Sofru...seme iz moje dorade...prosecan prinos 3500 kg/kj. Ukupan trosak sa zakupom, bez mog rada,amortizacije i jos koje cega 60000 din/kj.
 
Danas zavrsio zetvu psenice...Predusev svuda bio kukuruz. Djubrenje 100 kg Yara 16-27-7 predsetveno i u martu mesecu prihrana An-om 180 kg po kj. Dva tretmana. Sortiment: Apilko,Basilio i Sofru...seme iz moje dorade...prosecan prinos 3500 kg/kj. Ukupan trosak sa zakupom, bez mog rada,amortizacije i jos koje cega 60000 din/kj.
Znaci rintao si za cirka 10 crvenih po kj.....bitno da je Otac nacije 2012 izjavio da je seljak navikao da radi par dana i zivi cele god od par hektara psenice i da ce tome doci kraj...i uspeo je
 
Da li je neko od članova foruma primenio ovaj jako reklamirani GeO2 u pšenici? Ili nekom drugom usevu. Interesuje me kakva su mu vidjenja svega ovoga što se reklamira. Jel ima tu efekta od primene ili ne? Mada i oni sami u reklami kažu da svako može da proba na jednom delu parcele i da se sam uveri jel to bolje ili ne.
 
Na kraju prosek na mojim njivama je bio 3,6t/kj i primetio sam da nije imalo veze sa vremenom setve (1.11.-1.01.) Isključivo je bila presudna voda. Razmak redova 191mm, Avenija, gustina po preporuci. Miševi su tretirani pre setve i nije bilo štete.
 
Rana setva je itekako mnogo bolje prošla.Jednostavno bolje izbokorene biljke, samim tim gušće i bolji sklop.Mene su omele neke privatne neodložne stvari pa deo od 15 k.j nisam posejao na vreme kada i ostale površine već sa zakašnjenjem od skoro 2 nedelje, tu je razlika očigledna.
 
Kod mene i u okolini je identičan rod 1.11. I 1.01. (62 dana). Na istim njivama, gde je vlažnija njiva 4,4t/kj, gde je suvlja njiva 3,3t/kj, bez obzira na rok setve.
Moje je sve bilo na tanjiranim. Mislim i na oranom da je isto ali još ću proveriti.
 
@MIRBAN Nisam imao ogled tipa pola pola,ali na jednoj parceli je isao geo2 pred setvu psenicu,tj pred pripremu za istu ,tu je bilo najvise prinosa.Ali prvenstveno razlog veceg prinosa je bolja zemlja,samo eto nisam pravio ogled da jedan deo dam map a drugi geo2 pa da se vidi razlika,ako je ima.
 
Pripremu radim vučenom tanjiračom, nema greške oko toga a uložio sam znatna finansijska sredstva u kupovinu sejalice koja je sposobna da useje na 5 cm dubine bez obzira na kvalitet pripreme.Jednom se seje, tu ne sme da bude kikseva.
 
Nazad
Vrh