Pšenica 2023-2024.

9000 ovde sa prevozom a nikad vise kombajna. Zanimljivo da l Zmaj bez secke ili Claas i ovi novi svi istu cenu imaju. Onu god kad su cene proizvoda sa njiva skocile, ispratile su naravno i usluge, kad je sve palo usluge ostale tj ostace i dalje, sto kazu moze samo gore, dole ne:riba:
 
Kod nas 7000 hilj din po kj placam i psenicu i kukuruz. Bio danas bas da regulisem skidanje psenice. Naravno bez prevoza, mogu da pozajmim prikolice ako zatreba.
 
9000 ovde sa prevozom a nikad vise kombajna. Zanimljivo da l Zmaj bez secke ili Claas i ovi novi svi istu cenu imaju. Onu god kad su cene proizvoda sa njiva skocile, ispratile su naravno i usluge, kad je sve palo usluge ostale tj ostace i dalje, sto kazu moze samo gore, dole ne:riba:
Ne sipamo mi pšenicu u rezervoar i u motor da podmazuje sklopove. Samim tim i cena usluge nema veze sa cenom naših proizvoda...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Cena vršaja u razmeni je bila 300 do 350 kg pšenice po jutru. Posle žetve uradi se obračun i prebaci se količina na kombajnera. Koji onda čeka momenat prodaje i neretko se dešavalo da ima zaradu lagano 30 do 50 % od skoka cene. Normalno trebalo je imati sredstva za finansiranje žetve.
 
Ne sipamo mi pšenicu u rezervoar i u motor da podmazuje sklopove. Samim tim i cena usluge nema veze sa cenom naših proizvoda...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Kako onda objasnjavas skok cena usluga bas u tom periodu? Doduse sve zivo je poskupelo ako cemo.... Ako je nafta, svakako je bila jeftinija nego sada, plus ove subvencije nesrecne na dizel ali dobro to je samo za svoju zemlju da kazes
 
Poslednja izmena:
Kako onda objasnjavas skok cena usluga bas u tom periodu? Doduse sve zivo je poskupelo ako cemo.... Ako je nafta, svakako je bila jeftinija nego sada, plus ove subvencije nesrecne na dizel ali dobro to je samo za svoju zemlju da kazes
Pa eto već si odgovorio. U tom periodu je sve otišlo gore, nafta, rezervni delovi, pa i sam život je poskupeo. Šta sam ja za crvenu mogao onda kupiti ili platiti račun a šta sada mogu za tu istu crvenu?

Inače, što se tiče cena usluga, almex mi radio mali servis na arionu 510 zbog garancije, moraju oni... Znači, ispustio ulje iz kartera, sipao novo ulje, izvadio stari uložak filtera ulja i stavio novi. I fala dovidjenja. Stigla faktura, usluga servisa 18.400 plus pdv! Tako da kombajniranje je jako jeftino!

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Sve su usluge preskupe spram cene proizvoda,ali su tako i prejeftine u odnosu na cenu goriva,rezervnih delova.
Obrni okreni pricam sa ljudima koji ajedino i radim par kj kazu preskupe im usluge, ne isplati se da plate usluge,malo im za arendu 250-300e/kj.
Reko koliko vi platite usluge ja toliko arendu + gorivo-amortizacija.
 
Nije ovo prvi servis. Prvi servis je odradjen na 100 rč i koštao je 115.000 din. Ruke gratis na prvom servisu. Ovo je bio sledeći na 350 rč gde se radi mali servis, ulje u motoru i filter ulja. Filter 3.000 plus pdv, ulje 11.500 plus pdv kanta 20l i ruke 18.400 plus pdv...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Tako je. Ruke i put... A računaju od Temerina. Možeš prepišati maltene...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Ne sipamo mi pšenicu u rezervoar i u motor da podmazuje sklopove. Samim tim i cena usluge nema veze sa cenom naših proizvoda...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
teško je to objasniti nekom tko ga nema....ja osobno razmišljam da prodam svoj kombajn jer cijena održavanja zadnjih 7-8g solidno prelazi prag koliko bih platio da platim drugome da mi ovrši + nisam ulozio ni kap znoja i sate pripreme za sezonu, i zivce
 
Ne znaju ljudi kakav je kombajn u stvari djavo.
Samo da sredis klimu pred sezonu treba da uradis jutro/dva usluga a gde je ostalo..
 
5 kaiša otišlo tokom žetve cifra cca 140.000 dindži.To se desilo neplanski, planska priprema pred sezonu odnela je doosta više para...
 
Nisi daleko od istine . Jedina prednost , za sebe , ko ima relativno vise , pa jos razbacane njive ,mozes da radis kad hoces i kolko hoces.
Usluge , 0 bodova . Neznase sta je gore , polovna masina pije krv , a nova se tesko otplacuje..
 
Tako je. Ruke i put... A računaju od Temerina. Možeš prepišati maltene...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Ti jos imas i srece jer ti je Temerin blizu. Zamisli nekog kod koga idu par stotina km :(.

Inace racunaju ovako: Placa se kilometraza, pa vreme sevisera provedeno na putu kome racunaju istu satnicu kao da je radio, i satnica rada. Ako ima 10 minuta posla i onda racunaju sat vremena.
Ovo je isto kod svih dilera nema izuzetka.
 
Nazad
Vrh