Pšenica 2023-2024.

Da li si probao Asterion?
Jesam,ali ipak sam ostavio Apilco. Bilo je premisljanje i većanje koji da ostavimo za seme. Posejani jedan preko puta drugog,Asterion je bolje izgledao proletos i bolje je izbokorio ali je imao manje klasove.
Rodio je za 200kg/kj vise od Apilca,ali je imao hl 80 dok je Apilco imao 83.8( pricam o te 2 parcele (semenske)),kod Asteriona mi se ne svidja kad gledas klas vidis zrno kako viri iz ljuske i to je presudilo,ne znam kako bi se ponasao da ga uhvati jaca kisa u zetvi,da li bi se osipao.
 
@milovan vrsac Znači da ne sviram bez potrebe.Rok setve kod mene je bio presudan, ranije sejano mnogo je bolje curilo, mnogo bolje izbokoreno.Nije bilo loše ni ovo iz kasnijeg roka setve ali dosta drugačije od ovoga.Na nekim parcelama me je satrao divlji ovas, platio sam danak neiskustvu.
 
Isto i kod mene.
Ja odradim sa 0.6L/ha sa Axialom semensku i bude bez zrna ovsa,a na ovim njivama gde nisam radio bilo ga je
 
Nisam znao da su te parcele toliko zaražene jer su u pitanju novi zakupi.U ječmu sam koristio Argo Me, dezintegrisao je divlji ovas.Da sam znao i ovo bi rešio bez problema.Idemo dalje, plaćena još jedna škola.
 
Onda to nije baš merodavno.
Ipak je razlika sa ovima što imaju 250kj i ovaj što ima nepun 1ha.
Nema tu šta da bude mjerodavno, kud ćeš mjerodavnije, čovijek nije bacio zrnke NPK a bacila 9t/ha a ja zaorao 500 kg 10 26 26 + 200 kg urea i bacila 9.5t/ha, plus moja je zemlja jača sa hranivima zbog prenošenja plastenika. Jedina razlika je što je njegova zemlja mislim prva klasa a moja druga i treća.
 
Nema tu šta da bude mjerodavno, kud ćeš mjerodavnije, čovijek nije bacio zrnke NPK a bacila 9t/ha a ja zaorao 500 kg 10 26 26 + 200 kg urea i bacila 9.5t/ha, plus moja je zemlja jača sa hranivima zbog prenošenja plastenika. Jedina razlika je što je njegova zemlja mislim prva klasa a moja druga i treća.
U kom smislu bolja zemlja? Bolja propusnost ili dublja ili veci humus , ili nanos ili laksa...?
 
Nisam ni napisao do kraja.
Foxyl 35 po jutru, identicna agrotehnika kao na Apilku koji je dao 40 okruglo, prosek 37.
Predusev svuda polegli suncokret. Na ovu cenu ni pozitivna nula.
 
Nazad
Vrh