Pšenica 2022-2023

Trebala je već nestati .Ako je viroza ista kao prošle godine u ovo doba je već bila vidno "zakržljala".
Viroza je po meni 99%
Jer ona u susnim godinama nestaje psenica ranije a u hladnim godinama i sa dosta padavina ona tek kasnije krene da nestane po meni je viroza sad kad malo bolje razmislim.
 
Viroza je po meni 99%
Jer ona u susnim godinama nestaje psenica ranije a u hladnim godinama i sa dosta padavina ona tek kasnije krene da nestane po meni je viroza sad kad malo bolje razmislim.
Nemoguce je da je viroza na svim njivama gde ima crvenila na listu. Bez prave analize se ne moze znati šta je u pitanju.
 
sorta Ingenio...juce su hitno prskali oko 100jutara...navodno pre nedelju dana bilo sve ok da li je tako neznam detalje bas
wvcLGAe.jpg
Fh1PTe5.jpg
 
Da tako i meni.Ali opet ako je viroza bice to kod dosta njih vidim i u rumuniji vecina ima isto tako
 
@Lule28 Vidu se slike odlicno preko kompa.Tu je zastavicar dobro zarazen vec,gubitak prinosa je neizbezan po meni,samo pitanje je koliko ?.
 
Kod nas stoji tako da bez dvadesetak litara uskoro imacemo gore prinose nego da je napadne bolest usled vlage.Jer susa sigurno uzima velik deo prinosa,a bolest,to se moze resavati.Prskacu i kroz blato u njivi ako treba,ne bi bio prvi put,mada davno je bilo kad smo imali tako kisna proleca i time sigurne prinose ozimih kultura.Sad nam i ozimi usevi pate od suse ....ni jedan usev nije siguran od iste,bar za nas po Banatu ...
 
Nazad
Vrh