Pšenica 2022-2023

Sinoć posejao Sofru i Sobred na 3,2 ha, otišlo oko 218 kg/ha kupovnog semena.
Sobred, distributer Agromarket, lepo i krupno seme ali neka zaštita bledunjava, ko zna šta su mućkali.
 
Javljaju toplo vrijeme i u novembru jos nisam odlucio da li da sijem psenicu. Po selu je vec ima koja je odrasla 15 cm u visinu.
 
One male crne bubibce sam imao i ja u psenici prosle godine.Viroza urnisala psenicu, vise bez 3 tretmana insekticidom i fungicidom necu ni da je sejem.
 
Jel to 1.ili drugo prskanje? Jel ima neko pravo vrijeme kad se treba raditi jer kod ljudi u selu lisne usi/cikade rade vec kad je zito 3. 4. Dan vani
Kod mene prvo prskanje. A insekti rade vec od 1 lista. Brojnost je bitna. Pravo vreme je na oko 5 do 10 posto listova ako imas insekte tada radis.
Kako vidim bice velike borbe ako nastavi ovako toplo svaka 5 dana ce biti pskanje sa ovim neucinkovitim preparatima. Ako brzo ne vrate sistemike psenice necemo vise sejati.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Јуче посејана и поваљана Френетик за оглед ~140кг/кј, предусев соја, потањирано два пута, а пре тога разбачен 16/16/16....
IMG-20221027-133227.jpg

IMG-20221027-133250.jpg
 
Danas konacno posijana, sjeme moja dorada, i zapraseno sa 3% bordoske juhe plus gizmo fs 60.......zanima me kako ce se pokazati takva kombinacija
 
Kod mene prvo prskanje. A insekti rade vec od 1 lista. Brojnost je bitna. Pravo vreme je na oko 5 do 10 posto listova ako imas insekte tada radis.
Kako vidim bice velike borbe ako nastavi ovako toplo svaka 5 dana ce biti pskanje sa ovim neucinkovitim preparatima. Ako brzo ne vrate sistemike psenice necemo vise sejati.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Zbog EU propisa da bi dobili poticaj moramo imati takozvani zeleni pokrov. Atar se zeleni od jecma , samonikle psenice i zuti od cvijeta rotkve i gorusice i repice kao u prolece, narasla preko metra. Na godinu cemo vidjeti da li to koristi i kod kukaca koji prenose bolesti , ili ce ici na te parcele ili sa tih parcela na psenicu i jecam koji sad nice:)
 
Zbog EU propisa da bi dobili poticaj moramo imati takozvani zeleni pokrov. Atar se zeleni od jecma , samonikle psenice i zuti od cvijeta rotkve i gorusice i repice kao u prolece, narasla preko metra. Na godinu cemo vidjeti da li to koristi i kod kukaca koji prenose bolesti , ili ce ici na te parcele ili sa tih parcela na psenicu i jecam koji sad nice:)
Prije tri godine,posijao repicu preko njiva sa goruscicom.....neke crne gusjenice su je jele i pocele prelaziti i kod mene,oprskao svoje pa i jedan prohod tuđe njive i nije bilo problema....nazalost je tako,s vremena na vrijeme treba njivu zapaliti,al nedozvoljavaju nista
 
Nazad
Vrh