Pšenica 2022-2023

Ovde je u septembru bilo pisanja da ce se psenica sejati tek oko 20-tog bas zbog ovih provlema sa insektima i onda nekim bolestima. Ok da su steucnjaci pricali da je optimalni rok od 10 do 25. Ali i sami ti strucnjaci su savetovali i da se ne krece mnogo rano sa setvom.
 
Mi krenuli danas polako... Uslovi za ovaj posao da ne kažem idealni..


Inače kod nas ima gazda koje već po treći put prskaju pšenicu. Oprskali prvi put i posle 2 dana dodje druga cikada. Ja tri godine tupim svima ne setva pre 20.10. ali ne vredi. Neki su jako ne strpljivi... BMM ima 150 jutara pšenice koja je nikla 10.10. i eno ih tuku je insekticidima po koji put...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da li cikada ide samo na psenicu ili hoce i na jecam? Kod nas nisam primjetio da ih ima.....
 
U borbi protiv ciklama(čuo od jednog eminentnog poljoprivrednika 😂)faktički možemo da zakačimo prskalicu i non stop cirkulišemo po njivama...
 
Nisam računao da će početi da niče tako brzo jer obično treba da prođe bar dve nedelje od setve da bi izbila napolje.Ko bi rekao da će biti blizu 30 stepeni u ovo doba godine, sve nešto kontra da Bog sačuva.
 
Ja sam jednom poprskao cikade, al se spremam jos jednom. Znacajno je redukovana brojnost vasi i cikada posle fastaka. Nisu sve cikade infektivne, ali odredjeni procenat jeste. Nije isto ako ih ima 10000 ili 100.
 
Nazad
Vrh