Pšenica 2022-2023

ja takodje nisam ni spremio jos, a i ne zurim bas zbog cikada sa setvom..prosle godine mi jednu parcelu smazala a ja nisam ni znao sta se desava,do tad nikad nije toga bilo

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Malo sivo sa šarenim krilima. Ima raznih insekata na pšenici.
a2ad7d5a46ab28332bcbaf9c8e7328a6.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ovo sa slike je baš kukuruz predusev ali pšenice nije bilo na toj njivi baš dugo, pitanje je da li je bilo u poslednjih 10 godina.

Ali preko puta je drugar imao pšenicu ove godine, da li to utiče ne znam. Videćemo šta ćemo.

Obišli smo prvu etapu setve a i drugu, maltene više insekata na drugoj. Sojista nismo obilazili.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Tretirano seme Defenderom sa preporučenom dozom. Toplo je, i to je jedini razlog.



Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Mi krenuli danas polako... Uslovi za ovaj posao da ne kažem idealni..


Inače kod nas ima gazda koje već po treći put prskaju pšenicu. Oprskali prvi put i posle 2 dana dodje druga cikada. Ja tri godine tupim svima ne setva pre 20.10. ali ne vredi. Neki su jako ne strpljivi... BMM ima 150 jutara pšenice koja je nikla 10.10. i eno ih tuku je insekticidima po koji put...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Mi smo 23. Poceli sijati pa se svejedno frkamo hocemo li morati prskati
 
Nece sjetva....vec se pitam dali da sijem ili ne,sipam sjeme i vidim prazna guma na sijacici i idem napumpati.....kad samo cujem kako pusta.....i otisla kod ventila,sutra trebam novu zracnicu.....pa valjda ce biti sve ok.....dva dana prije kisa pada,pa dan dok se osusilo i sad guma.....nikada ovako!
 
Nazad
Vrh