Pšenica 2022-2023

Nisam mogao svo seme da dobijem sto sam porucio,pa sam uzeo ovo da sutra imam da zavrsim setvu,bice pored anapurne na jednoj parceli.
https://ibb.co/K0mqVky][/url]
 
Kakva je Alkantara u odnosu na ostale sorte. Hteo bi jos neku sortu da posem na 90 povrsina mi je solencara
 
Posejano nekih 30kj psenice, sve Sofru, jos nisam zavrsio, u planu su jos nekih 7 kj.
Nikad toliko psenice nisam posejao. Ove godine imao sam 28 kj.
Bice manje na prolece oko 20 kj soje, polomila me ove godine.
 
Danas posejao, vlage nema uopste, mislim da nema sanse da klija dok ne padne kisa
Da li je pametno da ja to zalijem da ne cekam kise?
Prognoza kaze mozda tamo oko 3 nov. neke padavine ali te dugorocne prognoze nisu uopste pouzdane


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Završena setva prekjuče, seme je otišlo u vlagu jer sam spremao i odmah sejao jedino će uvratine čekati kišu jer su kao kamenolom.Jedan snimak za kraj.
 
ajd što nema kod nas vlage za nicanje, a bojao sam se sijati kao prijašnjih godina oko 10.10. radi viroze.... kod nas je problem što nakon oranja kukuruza imamo buse ajme i treba jedno 15 litara kiše da se to što smo pripremili usitni sa rotodrljačom u sjetvi.... tako da takve njive čekamo kišu, valjda će doći nešto 10.11.
 
Sta ce joj faliti i da bude tako? Nista....ne znam sto zurite da mora sad odma za 5 dana da nikne, videli smo kako su prolazile takve
 
kod nas nikad gora susa a sve psenice bukvalno 5-6 dan nicu
sad citam nicice u decembru :unsure:
mnoge su i pokrile zemlju i tepih su vec sada,za jecmove da ne pricamo
uljane ko je zurio sa setvom,insekticid i regulator uveliko prskanje,vec sada neke su ko da je mart mesec

20 oktobar tj. evo sutra 21 a pisanja su vam ko da trebaju da budu vec do kolena

sledeca nedelja sve preko 20 stepeni a jutarnje oko 10
iznenadicete se nicanju samo tako
 
Koliko Apilca po ha ciklonom? Zemljište nije baš idealno pripremljeno. Cenim da je oko 250 kg dovoljno.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh