Pšenica 2022-2023

Zavrsena setva psenice. Posejao sam 8 kj sopstvene sofre oko 140 kg/kj, kupio sam za po 1 kj modern i sofru po 130 kg/kj posejano za seme sl godine da se ostavi....
Ostalo mi jos neku bastu pola lanca jecam da posejem ovih dana...
 
Kad sejete zito do komsije, da li se odmaknete malo(kao za kukuruz, suncokret), ili odma do medje? Kod mene su komsije posejale do same medje, i sad ja moram malo da pomerim svoju vrstu kukuruza,da bih ga spartao, on njegovo zito ne sparta.
Sta je ovde pravilno, ne bih da se svadjam bez veze, ali ni nedam moje?
Ako razumete sta sam pitao
Spartanje i nije problem, nego kako će ko da prska?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pravite politiku oko toga. Svi seju zito do medje. Ako trebas da odores od komsije jednu brazdu prebacis kod tebe, medja je zajednicka. Ako trebas da nabacis do njega teras pored tvoje prve vrste i plug nabaci do medje. Kome se ne svidja tako zove geometra.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Pravite politiku oko toga. Svi seju zito do medje. Ako trebas da odores od komsije jednu brazdu prebacis kod tebe, medja je zajednicka. Ako trebas da nabacis do njega teras pored tvoje prve vrste i plug nabaci do medje. Kome se ne svidja tako zove geometra.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Meni su najjaci one komsije sto svaki put kada sejem psenicu nabace brazdu preko mog, i tako svake godine. Tako svake godine "odoru" po 50 cm...
 
Da li ti posejes psenicu do komsijinog prvog reda, ili se pomeris? Ako mu posejes do prvog reda a on se pomerio od medje onda si ti kod njega 50cm.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Video se ne vidi. Zasto cetiri puta?? Zasto vestak nije isao ranije nego tek posle cetiri tanjiranja??
 
Prvi put sam obarao stabljike suncokreta kad sam usao u posed na suncokretu a na kukuruzu zbog kolicine mase jer na kombajnu nije imao tarup. Ma suvo je uzasno Coci,nemamo kap kise od skidanja suncokreta a vestak je razbacao stari vlasnik,2kg uree i ja sam to potanjirao a ja cu ici 3x16 2kg po aru posle setve i podrljacu
 
Ja polako pripremam, danas orem, sutra fap freza, cekam samo malo sunce sa uhvati jer ako zakasnim za dan vise nema ukaska u njivi. Juce sam odradio 1.5h nocas sam ga prosao frezom do 4h ujutru, nije moglo drugacije, vlagu sam sacuvao ali bez kise nema setve, ne pada mi na pamet da mi se izmami seme jer ima vlage taman da pokrene klijanje. Imam danas da zavrsim jos jednu njivu i da bacim vestak posle pa pred kisu da posejem.
https://ibb.co/7yNKDWW][/url]

https://ibb.co/JyznQ3R][/url]
 
Poslednja izmena:
Nema nigde, danas sam zvao na 10 ak mesta, uzmi solenzaru, slicna je sofru, a za koji dan nece biti ni solenzare, velika potraznja za semenskom psenicom
 
Završena pšenica danas. Posejan ređeni Sostin 55%, original Basilio 31% i original Avenue 14%.
130kg/kj. Lošija priprema, ali nije bilo problema za komšijinu sejalicu.
a3e820e26ee1429b7220544d03432f74.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh