Pšenica 2022-2023

Basilio deo 190 kg/ha deo 220 kg/ha + 250 kg/ha 16:16:16... Boze zdravlja, videcemo dalje.
 
Ovaj nemora nista da radi bolje niklo sad,sreca pa nije bilo puno rastura u vrsidbi
3ab42b855c8147a93ead30fe2a76118b.jpg
edf0e232b0d6811d8d7b279cca1dd6d0.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Bez kise,ovakvih psenica kod nas u ataru ce biti mozda 10% ,ostatak ce nici kako gde 20,30 do 50% i cekace kisu da bolje nikne jer je u suvom zrno.
 
Kad sejete zito do komsije, da li se odmaknete malo(kao za kukuruz, suncokret), ili odma do medje? Kod mene su komsije posejale do same medje, i sad ja moram malo da pomerim svoju vrstu kukuruza,da bih ga spartao, on njegovo zito ne sparta.
Sta je ovde pravilno, ne bih da se svadjam bez veze, ali ni nedam moje?
Ako razumete sta sam pitao
 
Почели сетву данас. Сорта Базилио, наш с тавана оћу рећи из каце:)....пред усев на две њиве соја,тањирано два прохода, пепо се направио...3х16 руско вештачко ђубре ~120кг/кј, сетвена норма ~ 150кг/кј....
 
Kad sejete zito do komsije, da li se odmaknete malo(kao za kukuruz, suncokret), ili odma do medje? Kod mene su komsije posejale do same medje, i sad ja moram malo da pomerim svoju vrstu kukuruza,da bih ga spartao, on njegovo zito ne sparta.
Sta je ovde pravilno, ne bih da se svadjam bez veze, ali ni nedam moje?
Ako razumete sta sam pitao
Nesto mislim, mozda je bolje biti u miru nego u pravu, ali to samo mozda. Ipak on u svom radu nece nacepiti tvoje, ni kombajnom na kraju. A ti vidi... Moje komsije i ja bezimo od medje ko djavo od krsta. pa se na kraju stvori put izmedju niva.
Pa dobro, nek smo zdravo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh