Pšenica 2021-2022

A kako je onda naš Radoslav pre nekoliko dana prihranio pšenicu sa onom špecijom sa sve naočarima maskom i rukavicama i još snimio igrokaz - klip, na tu temu, gledao ceo region, a vi sad kažete da to ne vredi? :sta:
 
Aco i ja sam mišljenja da samo kiša fali. Nije je bilo u dovoljnoj meri i sve što smo joj dali msl da ni 1/3 nije potrošilo. Daj Bože da bude uskoro neke dobre kiše pa da vidiš kako će se stanje popraviti. Probao sam i ja u fazi cvetanja da idem i sa vodotopivim djubrivima ili sa rastopljenom ureom uz fungicid ali mi se više i bolje pokazalo kad sam išao bez toga. Jedino što sam uspeo da cujem od ljudi koji su od nauke je da možda je jedino moguće ići sa nekim aminokiselinama i da one nebi trebalo da oštete cvet. Zato je bolje nadaj se kiši pa kad bude počela da cveta idi sa fungicidom i insekticidom. To će joj biti sasvim dovoljno.
 
Da li ima svrhe prihranjivati nekom folijarnom prehranom i kojom sad kada bih radio zastitu od fuzarijuma. KAN sam uzeo ali kise nema a psenica je vec pocela da klasa i za par dan ce i procvetati
Mozes jedino da jos vise sokiras biljku. Nase su se uspicile ko dekalb kukukuruz. Steta, obecavalo je to za 8 do blizu 9 tona samo, da je bilo kise iako ajd mozda nesto zaluta. Gledam danas tko je fungicidom radio efekt da se zastavice skvrce je za puta veci nego mi koji nismo tretirali. Ne slusajte ove trgovce i promotore sto trckaraju sad okolo pa nude vodice da pomognete biljkama. Mozete im samo odmoci i jos platiti za to odmaganje ako vam je biljka pod stresom
 
A kako je onda naš Radoslav pre nekoliko dana prihranio pšenicu sa onom špecijom sa sve naočarima maskom i rukavicama i još snimio igrokaz - klip, na tu temu, gledao ceo region, a vi sad kažete da to ne vredi? :sta:
Nije isključeno da ne pomogne ništa, prihrane, prskanja i mikrobiološka đubriva imaju na suši kontra efekat, to je kao kad žedan čovek jede šunke...
 
280378273_5353411371375802_7802904380318171999_n.jpg
279804577_5353412084709064_2196951585822294059_n.jpg
 
Juče bio u obilasku pšenice, sve su kilave a neke rane sorte već uveliko izbacile klasove. Kiše nema, prinos će biti razočaravajući na većini parcela.
 
Isto i kod nas.
Retko koja da izgleda dobro.
Najviše je onih gde se vidi manjak djubriva i ostatak zemljišnih herbicida.
 
Moja pšenica je katastrofa...
Mada svi se žale kod nas na LG avenue.
Sve sam na vrreme odradio ali džaba.
Tritikale se još drži.
 
Dali je moguće da je ovo posledica proslogodišnjeg prskanja monsunom? Kukuruzovište samo 2 puta tanjirano i posejano. Pre mesec dana bila sasvim normalna pšenica a sada izgleda ovako, sva se osušila.
Cela njiva je takva....
3822aeac6b6da40a914dbf556deae35a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ja sam imao problem sa monsunom, ali sam jedno 20m duplirao. Ostalo mi u prskalici hemije i reko da preklopim do komsije bilo palamide. U jesen je orano,posejem psenicu i lepo bilo do porasta, na kraju je bila niza i losija od ostalog dela parcele. Niza je bila za 15cm sigurno. Ali je dobijala redovno kisu te god, pa se mozda i zbog toga izvukla.
 
Gledam ovo tvoje zito izgleda dosta dobro mnogo bolje od ovoga sto vidim kod nas.Sta je predusev I koja je agrotehnika tu primenjena
 
Suncokret,200 kg NPK kroz sejalicu,200 An iz jedanput,zaštita T1 ovde je bio reviker,biatlon,fastak i daš. Setva oko 20-25 oktobra.
Dobiće u cvetu još jednu zaštitu.Suncokretište je tanjirano 2 puta,jednom posle žetve ,jednom pred setvu.
Prvi put radim đubrenje kroz sejalicu i mogu reći da sam oduševljen,naravno i sejalica je nova i sve su mi pšenice jednake ,seme je sve na istoj dubini bilo.To ranije nije bio slučaj,bila je onako (talasasta).
 
Suncokret,200 kg NPK kroz sejalicu,200 An iz jedanput,zaštita T1 ovde je bio reviker,biatlon,fastak i daš. Setva oko 20-25 oktobra.
Dobiće u cvetu još jednu zaštitu.Suncokretište je tanjirano 2 puta,jednom posle žetve ,jednom pred setvu.
Prvi put radim đubrenje kroz sejalicu i mogu reći da sam oduševljen,naravno i sejalica je nova i sve su mi pšenice jednake ,seme je sve na istoj dubini bilo.To ranije nije bio slučaj,bila je onako (talasasta).
Koja je sejalica u pitanju?
 
Nazad
Vrh