Pšenica 2021-2022

Sale drugar je posejao ozbiljnu površinu pšenice sve sa deklarisanim semenom, nema parcele gde ne vire antene u vidu ječma.Kod mene isti slučaj ali nije velika površina semenske pšenice.Sejalica očišćena i izduvana detaljno baš zbog tih stvari i ne vredi.Jedne godine sam sejao semensku Zvezdanu i sve u redu a komšija pored sejao ječam rasipačem i malo prebacio kod mene.

Ma namerno ubacuju u seme iz razloga da bi kupovali seme, prošle godine seme original apilko isto čista sejalica baš iz tog razloga da joj uhvatim seme kad ono antena po njoj i sad sve više i na kraju mora zanavljanje.
 
1. Apilko
2.Solenzar
3.Aneri
4.Anapurna
5.Aneri,ne znam pta je kompija sejo i odakle je svuko seme ali ovaj ovas je na međi kod njega malo je uneo i kod mene u njicu ,ne znam kako je uspeo to da uradi.
https://ibb.co/MGy3jbj]
IMG-20220508-161220.jpg
[/URL]
IMG-20220508-162201.jpg
[/URL]
IMG-20220508-162158.jpg
[/URL]
IMG-20220508-165011.jpg
[/URL][/url]
 
Kod nas poprilično niske ostale pšenice.
Neće biti neke slame...
Deo atara prema kacarevu koji je dobio više kiše poprilično bolji.
Kakva su vam očekivanja?
 
Bio sam juče u Crepaji pa sam malo zvrjio u tom delu atar prema PA ,tamo ne izgleda loša situacija.
Kod nas koje su prihranjene i zaštićene po ps imaju dobar potencijal za sada,dalje zavisi od padavina.
Imam Aneri,apilko,anapurnu,avenue i Solenzar ne bih mogao izdvojiti ni jednog da favorizujem,malu prednost oni na kukuruzima.
 
2000.godine kada je bila slična situacija kao sada Danica nam je dala 5 tona po hektaru, dok je kod ostalih bilo oko 3-4 tone...Ipak je sada jača genetika nego pre 22 godine, čisto zbog toga sam i dao procenu.
 
Da li ima svrhe prihranjivati nekom folijarnom prehranom i kojom sad kada bih radio zastitu od fuzarijuma. KAN sam uzeo ali kise nema a psenica je vec pocela da klasa i za par dan ce i procvetati
 
Moz mu jedino popa dovesti da mu se ocita neka molitva za kisu to ga spasava ako padne, sa tim vodicama I raznim titranjima tog tipa nece biti leba od njega
 
Da li ima svrhe prihranjivati nekom folijarnom prehranom i kojom sad kada bih radio zastitu od fuzarijuma. KAN sam uzeo ali kise nema a psenica je vec pocela da klasa i za par dan ce i procvetati
Moj ti je savet da ne ides uopste u psenicu do zetve ako kisa ne padne za par dana, ja idem cesto i samo se nerviram sve vise i vise, vise necu da ih obilazim ,na kraju samo mogu poludeti od muke, doslo je sada ono da od nas ne zavisi nista Uradio sam dobro sve za lep rod ali vise nista ne zavisi od mene.Prihrana preko lista samo moze da izazove ozegotine, neka je neka se bori sama pa kako bude.
 
Nazad
Vrh