Pšenica 2021-2022

Murtine baš tako i ja mislim. Tučemo fungicide preventivno, štitimo klas. Došla teška godina svima oboleo klas, i onima koji su ranije prskali, i meni koji sam kasnije prskao, i munja preskupi preparatima i duet ultra, ma svima.
 
I kod tebe ima ječma u pšenici.Jbt nisam video pšenicu iz koje ne vire antene, kod mene u semenskoj robi vire, kod drugara takođe u semenskoj deklarisanoj.
 
Nije to jecam. Mozda i jeste u nekim kolicinama, ali uglavnom je to divlji ovas. On se i kod nas pojavio sporadicno i to u original pakovanjima semena.
 
Imaju i ovo na sajtu:

Idealno rešenje u svim rokovima primene!​


Revycare® se može primeniti u bilo kojoj fazi razvoja pšenice:
T1 - u fazi drugog kolenca
T2 - u fazi razvoja lista zastavičara
T3 - u fazi početka cvetanja​

Moze se primjeniti da, ali isto tako ne moze se mjeriti sa sdhi aktivnom materijom u npr 1 elatus eri, priaxoru ili ascri ukoliko dodje npr jak napad septorie, stp pve godine nece ocito biti jer je suuuuuho
 
Obecava rekordne prinose.
https://postimg.cc/SXrSGDtW]
20220508-113706.jpg
[/URL][/url]
 
I kod nas počinju pšenice tako da liče...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
I kod tebe ima ječma u pšenici.
Да само видиш случај код мене: да л' је остало у неком буџаку ОЛТ-ове сејалице човека који ми је сејао, неко семе или шта већ, али имам неколико правилних штрафти (једна лула је у питању) по читавој дужини њиве. Лепо штрчи јечам, ено га клас већ извирио и тамо где је меркантилна пшеница ме нешто и не тангира, али тамо где је посејана за семе, нека башта кратке дужи, дође да у'ватим тример и прођем да покосим класове тог јечма, да не гледам наредне године случај као са декларисаним "Јетијем" пре пар година - јечма кол'ко нећеш.
 
I kod tebe ima ječma u pšenici.Jbt nisam video pšenicu iz koje ne vire antene, kod mene u semenskoj robi vire, kod drugara takođe u semenskoj deklarisanoj.
Pa moraju nekako da nas nateraju da koristimo deklarisano seme( namerno ubacuju u seme), takva pšenica ne bi trebalo da se ostavlja za seme a mi dao Bog ćutimo ko mule i može svako da nas trti ali znamo da seremo međusobno po forumima kako to nije dobro a niko da ih nazove i nakrpi a kamoli da se udružimo i tužimo, prošla i ova afera sa đubrivom 3x16 proće i ovo i mnogo šta a sutra kad nam taj isti ječam budu skidali kao primese u pšenici onda nam đavo kriv.
 
Sale drugar je posejao ozbiljnu površinu pšenice sve sa deklarisanim semenom, nema parcele gde ne vire antene u vidu ječma.Kod mene isti slučaj ali nije velika površina semenske pšenice.Sejalica očišćena i izduvana detaljno baš zbog tih stvari i ne vredi.Jedne godine sam sejao semensku Zvezdanu i sve u redu a komšija pored sejao ječam rasipačem i malo prebacio kod mene...😱
 
Nazad
Vrh