Pšenica 2021-2022

Pozdrav nov sam na forumu, interesuje me da li ova gamad moze da čeka prskanje zajedno sa fungicidom u cvetu ili moze ranije napraviti štetu?
5d2c83e9e486f6d7b888c1258058d28b.jpg

50c6afd08020307394a79bcefc57df61.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svo vreme živim u zabludi što se tiče zimske rezerve vlage, mislio sam da ona služi da nadomesti nedostatke vlage u sušnom periodu.Srećom imamo redovne padavine ova 4 meseca od čak 47lit po m2 iz 9 pokušaja (u selu i oko sela, možda) ali no.Al ima gologlavih to bog nije video, izvinjavam se ali morao sam, nažalost umem i gore al uživo.
 
Danas prolazim pored nekih psenica u ataru dok sam prskao kukuruz ,neke polako izbacuju klas,tj tek se vidi ,a psenice 25-35cm visine ....
 
Drugo prskanje bi bilo otprilike za 10-15 dana, a ovo mislim da nije za čekanje već dejstvovanje, po meni.
 
Јбм ти прскање пшенице прво прскање не одрадим због оног захлађења, а пошто сам био узео ТБМ за корове, а пшеница избила заставичар, ја одем и узмем Биатлон. Почнем са њиме да прскам кад данас гледам кренуо и клас да избија прекидај и са Биатлоном тако да ће овај пут трава остати нетакнута. 😠
 
Potpuno razvijen zastavičar,do tada moze Biathlon.Prskao sam u prošli ponedeljak, i to nakon Sekatora na čiji učinak nisam bio zadovoljan,trenutno bez ikakvih problema.Inače, po rečima BASF agronoma, pšenica ga jako dobro podnosi.
 
Poslednja izmena:
Puno mi to iste aktivne materije. Radio sam prvi tretman sa njim, sad priaxor pa u cvetanju opet revycare.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod nas pocele da se suse psenice, meni je jedna ponovo pocela da nestaje na kocke, kao da si je isekao nozem, svuda gde je nestala, mekano je kada nagazim, tu ce biti prepolovljen prinos sigurno ove ostale izdrzace jos 7-8 dana ali vec je i tu gotovo sto se ozbiljnog prinosa tice.Vise nema prskanja i ulaganja, zao mi je svakog dinara koji sam ulozio u nju.Konacno prestacu da radim vise ovaj posao, nemam uslove za navodnjavanje, zavismo od kise a nje nema u najavi ,steta je ogromna.
 
Poslednja izmena:
Imaju i ovo na sajtu:

Idealno rešenje u svim rokovima primene!​


Revycare® se može primeniti u bilo kojoj fazi razvoja pšenice:
T1 - u fazi drugog kolenca
T2 - u fazi razvoja lista zastavičara
T3 - u fazi početka cvetanja​

 
Nema veze samo probaj videćeš vredi to što je skuplje samo probaj ostavi ogled ovo ono. Pa kad padne kiša a znaš ipak nije svemoguć preparat. Ove godine nema kiše pa nemoguce utvrditi.

Imali smo prr par godina sve Bayer hemija u pšenici ono se okisalo mi sve kako kaže iz bayera čovek pa onda a znaš ipak je to mnogo kiše bilo. A do tog momenta Bayer može Bayer vredi.



Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh