Pšenica 2021-2022

Susa, ljudi, susa... Isti slucaj, mogao bih prekopirati sliku (prskan malo ranije, ali isto sr. drugo pakovanje)...
 
Zastavicar je izašao, I pretpostavljam da je zbog toga pšenica dobila po tamburi. Vlage kod vas ima solidno, jer ste imali više padavina od nas, tako da ne verujem da je do toga.
 
Sve vise psenice uvrcu listove,evo pre pola sata bio u jednom delu atara ,nisu moje psenice ali isti kur... polako idu ka izgledu kaktusa ,za 4-5 dana ....a kise ni na vidiku jbt ,ljudi jos nisu svesni kako ce to lose sve da izgleda.Vetar naravno duva ....
 
Imam solidne psenice ali sada bih potpisao na 3t/h ali kako nema kise, sve preko tonu bice dobro.Eto, desilo se konacno da moze da se desi da samo ostane trava od psenice.Sve je uzalud kada nema kise, bas sve Dobra agrotehnika moze kupiti desetak dana i to je to.Za sada nema padavina u najavi.Desetak dana moze da izdrzi bez vecih posledica ali posle sledi debkl, ko zna koliko ce ovo trajati.
 
Ja se nadam,iako za sad,nema kise na vidiku 10+ dana,mozda se to promeni za nedelju dana otprilike da ucrtaju neke padavine ...ovde moze padati kao iz kofa ,100 litara u cugu bi zemlja pod psenicama upila bez vecih problema,to grantujem !!.
 
Falkon ,vilatron , metmark , čopi evolušen
Nevezano za tvoj post kolega, ovo mešanje 4-5 preparata mi je jako sumnjivo, razumem da je sve iz jedne hemiske kuće ali iz više mi čudno.Sve hemiske kuće govore kako to može i ništa ne šteti a da li su rađene analize i da li se nešto i prećuti, videli smo više puta da se javljaju fitotoksije na usevima koje su i uglavnom i predočene u uputstvu za upotrebu a šta ako se mešanjem više njih ta fitotoksija pojačava, znam da i vreme upotrebe (hladno, pretoplo, kišovito...) ima uticaja, ja lično pšenicu kad prskam od korova uglavnom radim zasebno eventualno isekticid, takođe fungicid i insekticid mešam ali fungicid i herbicid izbegavam, ne znam možda grešim ali no.Nadam se da me razumete šta sam hteo reći.

Inače pšenice na oranom kukuruzištu su mi bolje od gruberisanog sojišta i imam jedno suncukretište mada kondicija parcele presudna, tačno se vidi gde je kakva zemlja tojest u kakvoj je kondiciji.Suvo sačuvaj Bože.
 
Imam solidne psenice ali sada bih potpisao na 3t/h ali kako nema kise, sve preko tonu bice dobro.Eto, desilo se konacno da moze da se desi da samo ostane trava od psenice.Sve je uzalud kada nema kise, bas sve Dobra agrotehnika moze kupiti desetak dana i to je to.Za sada nema padavina u najavi.Desetak dana moze da izdrzi bez vecih posledica ali posle sledi debkl, ko zna koliko ce ovo trajati.
Ja planiram da krenem sa navodnjavanjem u ponedeljak posto kise nema u najavi 2 nedelje...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Meni jedne g nestalo fastaka i ubacim umesto njega neki hlorpirofos,sve te njive su imali beli vrh na zastavičaru,na rodu je bilo u proseku ali ružno izgledao celo vreme .
 
Kod mene jeste u zadnjem padanju bilo 27 l kise. Ali je to bilo za tada dovoljno. Sad izbija zastavicar i klas ce jos malo. Ali sada joj treba bas dobra kisa. Ovo je slicno kao kad kukuruz izbacuje metlicu i bradu. Tada mu treba bas dosta kise. Jer sad ako psenica ima vlage onda ce izbaciti i dobar klas. Ok posle cvetanja treba jos za nalivanje zrna. A kod mene se isto javile one zute tackice na listovima ali ima negde i malo vece povrsine koje su bledje. Sve ovo je nakon prskanja. Ali msl da i za ovo treba kisa da bi se sve to lepo ispeglalo.
 
Kod mene jeste u zadnjem padanju bilo 27 l kise. Ali je to bilo za tada dovoljno. Sad izbija zastavicar i klas ce jos malo. Ali sada joj treba bas dobra kisa. Ovo je slicno kao kad kukuruz izbacuje metlicu i bradu. Tada mu treba bas dosta kise.
A šta kažeš na ove količine padavina i stanje useva kod nas u ataru ( merio sam moje njive u aprilu nisu dobile statističku količinu)

how to remove duplicates
 
Nazad
Vrh