Pšenica 2021-2022

Avenue, setva 20.decembar. Levo takodje Avenue, setva krajem oktobra.
279592077_5338248266225446_1413261406264575417_n.jpg
Nisam slikao ali moja avenija otvara klasove, sejana oko 20og oktobra..
 
Prnjavor3 jesu li ti objasnili šta i kako ti pokriva to od suše? Ja nešto ne verujem u tu njihovu vrstu osiguranja od suše. Msl nešto sam načuo pa mi nije baš ulivala poverenje. Ja sam moju pšenicu osigurao ali naravno bez suše.
Ma od suše je konda i nije. Bitan mi je led i olujno nevrijeme. Dodatno od oluje 500e a od leda i ostalog 370
 
Ја јуче моју "частио" са, испада, 16-17 кила Урее по хектару и све ме копка "...а да нисам претерао.." :)

Је ли Рабаџија, имаш ли барем јаке росе ујутру?
Jake rose...slabo psenica je već u 9 h sva ušpicena.Samo posmatram razvoj situacije,naime prvu godinu sam sejao sa novom sejacicom i posejao sam dosta duboko.Rezultat je ređi sklop ali zato trpi ovu sušu ovde na severu samo tako i zdrava je do dole. Videćemo kako će biti na kraju.
 
Тако сам и ја пре неколико година од пролећа кукао како ми је НС 40 ретка до бола, за разлику од неке немачке, да би на крају НС, тако ретка да бола, дала 34 метера, а она сјајна немачка није домашила 30. Другим речима, "it ain't over till the fat lady sings".
 
Jel ovo nesto tipa sortna osobina usled stresa ili ?,mislim ove kao pege na listovima.Do sad nije tretirana fungicidom,kise je bilo minimalno.Ja bih sad isao fungicidom bez problema ali plasim se da je ne sokiram hemijom jer je psenica definitvno pod stresom zbog manjka vlage.Inace u pitanju je Alkantara.


https://postimg.cc/q6yDTYzf][/url]
 
Jel ovo nesto tipa sortna osobina usled stresa ili ?,mislim ove kao pege na listovima.Do sad nije tretirana fungicidom,kise je bilo minimalno.Ja bih sad isao fungicidom bez problema ali plasim se da je ne sokiram hemijom jer je psenica definitvno pod stresom zbog manjka vlage.Inace u pitanju je Alkantara.


https://postimg.cc/q6yDTYzf][/url]
I kod mene na avenue odavno se pojavile te tackice, u prvom tretmanu sa prskao fungicidom i nisu se povukle..
 
Takvi su joj listovi nije to nikakva bolest,ne berite brigu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja umesto da pitam, kad već ne znam oko pšenice bog zna šta, ja je ipak oprskao...
Moram priznati do pre par godina nisam ni znao feno faze razvoja pšenice, nije me interesovalo, a nije mi ni trebalo... Nekad je bilo da je poseješ sjeseni, u proleće prihraniš, i na leto kosiš, eventualno da obiđeš od leme, al I to ako komšija ima ingenio nema potebe, jer uvek idu na tog jadnička... A sad je druga priča...
Naši stari su sejali Žito da očiste njivu, a nama sad herbicidni tretman postao obaveza..
 
LJudi godina takva da nema uslova za razvoj bolesti (suva pa i hladna), kad su usevi gusti i ima puno vlažnosti da li od kiše ili rose e tad treba obratiti pažnju i dejstvovati i preventivno, trenutno više insekti prave štete a te tačkice po listovima je uglavnom stres biljaka usled nedostatka padavina a samim tim i hrane, normalno ima i do sorti, na primer apilko po tim simptomima bi moglo svaki dan prskati, to mu je sortna odlika i to je navedeno u njegovim karakteristikama tako da netreba paničiti na prvu.
 
Nazad
Vrh