Pšenica 2021-2022

Kvalitetan sapun

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Basilio setva 25.10
24c0d854f8ab1b0cf88bba4aa281336e.jpg
ac87cfd48d9ddf6b1b3a282b5cf116b4.jpg
bcd7727684cb630cdbc383d1cde103df.jpg


Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Od čega spaljene?
Neko ovde reče da fungicidi ne mogu da štete....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Neznam,i meni je nepoznanica,tu povrsinu radi jedna firma,i cijela je takva,oko 90ha......vrhovi su spaljeni oko 2cm.......parcela malo dalje,nerade oni, ista stvar,al malo slabije spaljeno.....sad moze biti da prskalica nije oprana od nekog herbicida,ili prskano herbicidom koji je za manju psenicu od ove,zato je biathlon 4d najbolji.....ili mozda neka jaca doza folijarne prihrane
 
@szupunski kakva ti je ovo kockica (ili kvadrat ako gledamo sa neba) u psenici? :D
Тест, оће да види какви ће корови изаћи.
Кад сам прскао жито пре који дан приметио сам да и ја имам слично: на 2 3 места имам у ширини сејалице а дужине можда пола метра максимално и после тога гомила а није са крајева (да јесте онда бих знао да су се батерије запушиле па протерале). А да није било погона не би било гомиле после. Не знам шта је али све укупно има мање од 4м² на 15 јутара што је занемарљиво.
 
Prnjavor3 jesu li ti objasnili šta i kako ti pokriva to od suše? Ja nešto ne verujem u tu njihovu vrstu osiguranja od suše. Msl nešto sam načuo pa mi nije baš ulivala poverenje. Ja sam moju pšenicu osigurao ali naravno bez suše.
 
Ja moju godinama od vremenskih nepogoda osiguravam ali od suse ne postoji

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ја јуче моју "частио" са, испада, 16-17 кила Урее по хектару и све ме копка "...а да нисам претерао.." :)

Је ли Рабаџија, имаш ли барем јаке росе ујутру?
 
Nazad
Vrh