Pšenica 2021-2022

https://ibb.co/rwpt1dx][/url]
Kakve budele rade zemlju, katastrofa, kupio covek jednu njivu do moje psenice,poslejao kukurz i to na samu medju stavio red, jos moj komsa, mladji dacko, izgleda bas onako kako mislim, debil kao sto jeste, on mu oprskao a to nikada nije radio u zivotu, metar ipo mi zakacio psenicu totalom, nije tu bilo nikakvog zanosenja i ja sam prskao moj kukurz pored jecma ali sam pazio.Nema tu neke stete ali cu da ih pojebem danas.Od prvog dana sam smnjao da je zajebao stvari, jer taj decko u svoju njivu nikada nije prskao ali za pare radi navodno.
 
@zeljkoo Imam i ja takvog komšiju.Kada prska ako mu do mene ne izlazi kako treba i ako grana prskalice ide po mome nema veze, on prska bez isključivanja te sekcije!Isti slučaj je i do drugog komšije, nema da okruži okolo pa u sredini u svome preklapaj i radi šta znaš nego obavezno štetujemo!Vratim mu istom merom i opet ne vredi, nikako da se opasulji.
 
@zeljkoo Imam i ja takvog komšiju.Kada prska ako mu do mene ne izlazi kako treba i ako grana prskalice ide po mome nema veze, on prska bez isključivanja te sekcije!Isti slučaj je i do drugog komšije, nema da okruži okolo pa u sredini u svome preklapaj i radi šta znaš nego obavezno štetujemo!Vratim mu istom merom i opet ne vredi, nikako da se opasulji.
Nije mi zao to sto ima neke stete ali mi je krivo da se uci bas pored moje psenice, sa druge strane imam kukuruz i tu je preskocio metar, valjda je video da nezna sta radi, ovaj sto ga zvao njega cu da pojebem, ja uvek oprskam prvo u krug pazljivo i posle ga uklopim kako meni odgovara Za ovog decka znam da nikada nije prskao kukurz, neda mu otac jer nezna.Ali ovaj sto je njiva njegova, zna sta radi.Kada sam cuo ko je prskao znao sam odmah.Odem uvece i vidim tragove, a da uskljuci sekciju, ma to nema sanse.
 
То се код нас враћа дуплом мером, он тебе 2 реда ти њему 4 ако је намерно. Другари проблем са једним ликом преко пута њих кад прска не ископчава прскалицу већ окреће на ленији и обавезно њима увратине пој.бе они га опомињали он ништа. Они купили вучну прскслицу 18м гране и они почели на ленији да окрећу, а да не гасе кажу више никада им није направио штету.
 
Sutra zastita T2 tretman. Spremna nova specija od Basfa Reviker.
1147f68737780f49d82bb088b6891ef1.jpg
aa20b2be3d098b29040cc06d99eb3cec.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Imam dve parcele na kojima je malo losije zito? Sa cime prihraniti sada? Da li je kasno za KAN ili primeniti neko folijarno
Nije kasno Kan, ja sam godinama bacao trecu prihranu bas u ovo vreme, samo treba kise.Kan je fenomenalno djubrivo za svaki period u psenici, na zalost sada je preskup.Ove godine sam bacio duplo manje nego prosle, ne vredi unistili su nas cenama.
Jutrus odem uzmem tri ekobustera, nisam ni video cenu, 1500din Ekobuser 2 a bio je 1000 pre mesec kada sam uzeo kutiju.
 
Za mene najbolji trenutno na trzistu,ide do zastavice,al 50gr.......100 nisam nikad probao

Kod mene u okolici ima dosta oprzene psenice,neznam od cega je......
I kod mene na losijim delovima parcele... Kao da je krenula neka bolest, al od vrha lista. Obicno prvo stradaju najnizi listovi i oni pri tlu, a sad sve naopako. Nije mi jasno sta je u pitanju, mozda ako sam je oprzio sa ANom ali to je bilo pre desetak dana
 
Budem slikao......cini se od prskanja, i to ko da dvije,tri dizne su pustale nesto drugo,a ostale ono sto je trebalo, bas se vidi da je od prskanja.....
 
Dokle moze da se prska sa urejom ako pocne da klasa jel moze i onda ili je vec kasno
 
Ja juce zavrsio T2😀
Radjeno 70% povrsina
Duet ultra+decis expert+biatlon+dash
Ostatak sve isto,samo umesto dueta Priaxor.
U klasu idem sa Revikerom.
 
Nazad
Vrh