Pšenica 2021-2022

Bilo je hladno za ranije prskanje, nazalost.Moralo se cekati toplije vreme.
 
Ja sam prskao kombinaciju Sekator, Excorta plus i Laidir dan pred veliki petak ali jos nisam stigao da obidjem kakvo je stanje -_-
 
Ne deluje svaki preparat isto u nepovoljnim vremenskim uslovima, al’ recimo pomenuti Falcon je u samom vrhu u negativnom delovanju na rast i razvoj kad nastupi hladan talas…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sofru, slobodno mogu napisati psenica do jaja! Ali bukvalno...
Prskano samo tezisom pre 10 dana, jos nije ni počeo da deluje kako treba.
80efcd1ddb98346e4473b96fa48df1eb.jpg
možda da oprskam nekim fungicidom i isteram bolest na videlo...?
2e2554e1af5cc1a88be757272f221c5f.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Evo jedne slike, zaboravio sam koja je sorta, mislim da je Sostin, setva polvina decembra, do skoro je bila bas mala.Radjeno pre mesec dana Bonty pola doze, ekobuster 2 i neki deltametrin, kada je bilo toplo.Pre 7-8 dana sam je izgazio dobro, prosao drljacom, bacio jos 150kg Kan po hektaru, i prvi put toliko, to je sve ove godine, jbg preskupo je.Posle toga uradjeno Ekobuster 2, Mustang, Vantex i Tebukonazol drugi put, malo sam delio doze.
Planiram ako bude dobra jos jedno prskanje onda kada treba.Popravila se i ispravila od gazenja.Samo treba kise i sunca, mnogo je susa zaustavila razvoj.
https://ibb.co/FgbQY99][/url]
 
Kod nas je pšenica žali bože na šta liči, mala nikakva, kombinacija svetlo zelene i tamno zelene u pojasevima.Nedovoljno padavina. Sramota okačiti slike.
 
Takve su i kod nas dosta....Ovo sto je palo 15-ak litara,ne moze trajati dugo,nadamo se opet nekoj kisi krajem sledece nedelje,nesto kao ima u najavi,pa nzm ,videcemo.
 
Paraćinac, dobra ti je pšenica a prskalica još bolja. Grane dosta dugačke ili mi se to čini?
 
Uspeo sam danas da uradim prvi tretman. Biathlon+Furore+Fastac+Priaxor+Dash+Slavol+Amiksol+20:20:20. Zadovoljan sam kako psenica izgleda. Vlage ima dovoljno. Nadam se da ce je biti jos u narednom periodu. Trebalo bi da se jos vise popravi posle ovoga jer sad je kvari trava koja je izrasla iznad nje. Kasnije u cvetanju jos jedan tretman i to je to od mene za ovu sezonu. A vaga ce na kraju reci kako sam radio.
 
Nazad
Vrh