Pšenica 2021-2022

Kiraj i ja imam istu navigaciju kao i ti :ROFLMAO: :ROFLMAO: .Što reče služi nameni i ne kvari se nikako. A sad za preciznost može da se vodi polemika.
 
Ja nisanim kao kroz musicu
Ustanem sa sedista da bih video tragove al' opet negde preklopim dosta, zbog toga bih najvise nabavio sebi neku navigaciju.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A ne izgleda tako cela njiva nego samo ponegde. Jesenas sam bacio 150kg/kj 3x16 i 50kg/kj ureje i proletos bacio prvi put 100kg/kj ana a drugi put 60kg/kj ana
 
I moja dobila prvu dozu.
279203051_730041445028428_6723361011615965963_n.jpg
279033072_1044748043135207_4078972311726540393_n.jpg
 
Meni je takva psenica od pre dva dana, kada sam je prskao bila je zdrava, nikakve probleme nije imala, odradio sam, Vantex, Falkon i Mustang i posle 4-5 dana izaslo je neko zutilo iz nje, sitne tackice Na ostalim nemam takve probleme za sada.Vise mi se smucilo ova navodna zastita, jedino ja prskam u selu i uvek se jave neki problemi, gledam ovi koji nisu usli u njivu ,nista se ne desava.Moze navodno da bude reakcija na fungicid, biljka je zarazena a da to neznamo i onda oprskas i pojavi se bolest, koja se navodno zaleci.Mozda je i stres u pitanju, odjednom je pala temperatura, videci bas sta ce se desiti.
 
Meni je takva psenica od pre dva dana, kada sam je prskao bila je zdrava, nikakve probleme nije imala, odradio sam, Vantex, Falkon i Mustang i posle 4-5 dana izaslo je neko zutilo iz nje, sitne tackice Na ostalim nemam takve probleme za sada.Vise mi se smucilo ova navodna zastita, jedino ja prskam u selu i uvek se jave neki problemi, gledam ovi koji nisu usli u njivu ,nista se ne desava.Moze navodno da bude reakcija na fungicid, biljka je zarazena a da to neznamo i onda oprskas i pojavi se bolest, koja se navodno zaleci.Mozda je i stres u pitanju, odjednom je pala temperatura, videci bas sta ce se desiti.
To sam i ja primetio prosle godine kad nisam dobro spojio prskanje. Ostalo oko metar modre psenice a ono sto je prskano dobilo po usima kao kod tebe. Mislim da je fungicid problem
 
Pisao sam o tome ne tako davno, po običaju bio samo napušavan....
Ali dobro, najbolje se uči na svojim greškama.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Falkon ima u sebi aktivnu materiju koja prepoznaje bolesni deo biljke i prosto ga odsece zato se javlja zutilo posle prskanja falkonom ,to je ono kad golim okom nema bolesti al falkon ti potvrdi da slabo vidis.
 
A gde falkon nedođe, kao u pojasevima gde ne sklopoiš prskalice bolest ćuti u modro zelenom zitu sve do žetve? Kao što je bio slučaj kod Kiće....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne cuti nego ti je bolest kao korov u kukuruzu kad pogledas iz daleka cista njiva pa se obradujes a kad dodjes za 10 dana a ono argala od korova ,postoji koliko hoces jeftinih fungicida sa kojima mozes prskati preventivno ,kasno je kad se razboli jer bolje spreciti nego lečiti.
 
Nazad
Vrh