Pšenica 2021-2022

Uu sto lep divlji ovas,ubijaj to odmah

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nema potrebe za ubijanjem,to cu da pokosim da pojedu krave.To je deo pored neke sume jedno pet metara sirine i 50-60 duzine i tu kombajn nemoze da pridje od krosnji drveca a psenica je posejana da neraste trava

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Sada treba kisa za psenicu i to sto vise ali nema je.Kod nas je palo nesto pre pet dana ali je psenica bas ugrozena, ostace i niske i lose ako ne bude kise.
 
Sem par litara ponekad sto padne i pola od toga prosusi vetar pre nego sto biljke uopste iskoriste,ja nzm kad smo imali zadnje padavine ,tipa desetak litara i slicno.Mozda pocetkom meseca,ili tamo negde Marta,psenice placu za kisom kod nas ,danas sam bio kroz Juzni Banat do Bg-a,kod njih psenice duplo vece nego ovde u pustari.
 
Zašto? Fitotoksičnost ili neće delovati? Mislio sam da ubacim i insekticid uz fungicid, herbicid, ureu, sve u jednom prolazu.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Urea stvara kiselost kad se rastopi a insekticidi nevole kiseli rastvor, možda se neće desiti ništa usevu ali možda umanji efikasnost preparata.Ja sam danas neke parcele radio sa rastopinom uree bez insekticida pa posle posebno sa insekticidom pošto ima malo leme.
 
Meni lici na sivu pegavost lista Septoria tritici . Bio danas pocela da raste izgleda da ce kisa mada danas mi nista nije mirisalo na kisu mogo sam da bacim djubrivo.

Ma nesto je uhvatila cim se razredila i pre 2 godine je tako bilo iste parcele.
 
Prskane psenice prije herbicidima , bila susa , ovih dana poslije kisa se pojavio samonikli suncokret u psenicama. Kazu treba ponovno prskati , ima li neko iskustva sa samoniklim suncokretom.
 
Ove godine i poslije sekatora ima samoniklog, cekam nekoliko dana ako se ne vidi nista na suncokretu prskam 2 puta ali drugim sretstvom. Lancelot a ni starane 250 , a koliko vidim ni sekator sa jos necim nisu napravili posao.
 
Ove godine i poslije sekatora ima samoniklog, cekam nekoliko dana ako se ne vidi nista na suncokretu prskam 2 puta ali drugim sretstvom. Lancelot a ni starane 250 , a koliko vidim ni sekator sa jos necim nisu napravili posao.
Sejes li expres hibride suncokreta? I koliko je velik taj suncokret sada?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Ove godine i poslije sekatora ima samoniklog, cekam nekoliko dana ako se ne vidi nista na suncokretu prskam 2 puta ali drugim sretstvom. Lancelot a ni starane 250 , a koliko vidim ni sekator sa jos necim nisu napravili posao.
Sekator biljka usvaja preko lista, normalno da nije ništa suncokretu jer si prerano prskao a on nikao posle kiše...
 
Juče započeo prvi tretman, Sekator+Furore+Falcon forte+Grom. Poslednja parcela juče uradjena sat vremena pre kiše.

Ostatak čim bude moglo da se udje, kiše je palo dosta.

MkP5yH8.jpg

winxjPz.jpg

2JAEvrA.jpg
 
Nazad
Vrh