Pšenica 2021-2022

Јуче сам пларнирао да током поподнева извучем прскалицу, испробам и припремим, па данас испрскам то 'шенице што имам, ал' ми се омакло да ту једну и по прскалицу испрскам до вечери - фунгицид је "Галеникин Империум", хербицид "Стоктонов Метеор" и по први пут оквачивач који није на бази алкохола, већ минералног уља. А "Полукс" сам банално заборавио да додам, иако је стојао поред мене док сам одмеравао шпеције. Ал' нема једа - неће проћи ни недеља, а растапаћу неку "уреу" да њоме частим 'шеницу, па ћу га да гурнем и инсектицид.

Него, осим "Фоксила" свцоје дораде, посејао сам и мало ЛГ "Апилка" да "у'ватим пелцер" за јесен - људи, чини се као јако лепа сорта. So far, so good, што кажу. Ако буде рађао онолико лепо како изгледа, биће супер.
 
Isto sam posejao 60 ari Apilca za probu i da se ostavi za seme pa ćemo videti kako će se pokazati.Ostalo posejane proverene sorte Avenue i Sobred.Prskanje će biti ovih dana.
 
Ja ne bih mešao insekticid i ureu.
То ми и јесте задатак да проверим да ли могу да их мешам, али ствар је да би ми то било први пут да размишљам да користим инсектицид у ово време. Како су планови и реалност најчешће различити, можда инсектидид оставим за други третман.
 
Ja sam malo kasnio kad sam kupovao seme i posle nigde nisam mogao naci Apilco ili Anapurna.
Uzeo sam Ingenio pa cemo videti sta ce da kaze, za sad fino deluje.
Oprskana je sledecim preparatima.
Sarcen max
Laidir 10 cs
Riza 250ew
Vodotopivo djubrivo, 10 40 10 u srazmeri 2,5kg/h.
Zatim druga prihrana kanom odradjena i valjda je to to za sad.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Tonchi koliko kojeg si djubriva išao u prve dve prihrane? Jel ti se bolje pokazalo kad radiš ovako u tri prihrane?
 
Sale ratar i Zorge ne znam što ne može da se meša urea i isekticid. Pa ima ovde bar dosta primera da su ljudi stavljali sve preparate (fung., herb., insekt.) i dodavali rastopljenu ureu pa nisu imali nikakvih neželjenih efekata. Iskreno ja sam radio tako i bilo je ok.
 
Tonchi koliko kojeg si djubriva išao u prve dve prihrane? Jel ti se bolje pokazalo kad radiš ovako u tri prihrane?
Ovo je prvi puta tako da ćemo vidjet. Najviše zbog proteina jer kod nas po njemu plaćaju, međutim ove godine je situacija sa gnojidbom kod mene drugačija nego inače. Obično sam bacao 3x15 osnovno i Ureju, ove jeseni ništa.
Prigrane ove sezone su stoga bile 220 kg/ha 8-15-15, pa 200 kg/ha Kana koji je totalno fulan jer nije bilo kiše i sad 150 kg/ha. Prinosi su ovisno o vremenu i zemlji bili dobri, vidjet ćemo sad.
 
Skoro će maj mesec a zbog vremenskih uslova nisam odradio prvi tretman pšenice, konačno se ukazao jedan lep i sunčan dan te koristim priliku da oprskam pšenicu protiv bolesti, korova i da pokušam da u njoj pokrenem mikrobiološku aktivnost korišćenjem mikrobiološkog đubriva GRAMINO B. Šta sam sve radio, kako je izgledao ovaj tretman, pogledajte u videu... Mehanizacija u videu: Traktor: ArmaTrac 1104 lux Prskalica: JarMet 2500
 
Jel ovo divlji ovas?
a8973b3293855f278b026b84b02b8b0a.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh