Pšenica 2021-2022

Ja juce uspeo sve(46 kj) odraditi u fulu,bilo toplo extra vreme.sad neka zaladi ako oce.
 
Ima vremena sve ce se to oprskati i bice kako treba

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Моја пшеница изгледа лошије него пре прихране, на неким деловима њиве пожутела потпуно или има жуте тачкице на листу као да је болесна. Болест или сам претерао са азотом или јој треба воде? Добила је 1,5 кг урее у фебруару и после 50 дана исто толико кана.
c0744fbb70ea8949b827ac464100d2d4.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Моја пшеница изгледа лошије него пре прихране, на неким деловима њиве пожутела потпуно или има жуте тачкице на листу као да је болесна. Болест или сам претерао са азотом или јој треба воде? Добила је 1,5 кг урее у фебруару и после 50 дана исто толико кана.
c0744fbb70ea8949b827ac464100d2d4.jpg


Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Voda joj treba sada,a pojavila se i lema barem tako je meni zastitar rekao..ja sam gledao kod mene nema je ali kaze pojavila se na psenicama ljudi se zale

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Voda joj treba sada,a pojavila se i lema barem tako je meni zastitar rekao..ja sam gledao kod mene nema je ali kaze pojavila se na psenicama ljudi se zale

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока

Gledao sam, nema leme na listu, moguće da su larve pa se ne vide. Najviše mi liči na neku gljivičnu bolest i ako posle kiše ne bude bolje, moraće tretman fungicidom.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ma obavezno idi fungicidom ja bez obzira dal ima ili nema idem zastitu kad idem protiv korova

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@Stevan_ Koji je ph zemljista,jel tako po celoj parceli ili po oazama ?.To dosta lici na nedostatak sumpora,sto moze biti zbog suvog zemljista,mada i neki mikroelementi imaju jako slicne simptome,ne verujem da je do njih.
 
Primetio sam da su kod nas neke pšenice posle tretmana dobile malo po tamburi,na više svojih sam primeti da li je uticalo hladno vreme ili nešto drugo ne znam. Ceo paket je BASF izbačen regulator rasta,znači zbog mešanja hemije kao uzrok je isključeno.
 
Hladno vreme je uticalo da psenice budu osamucene,moje su bile pa pojedinim parcelama na kolista zuta i posle tog hladnog talasa i mrazeva sto su bili cim krenulo toplo i suncano one se promenile drasticno zutilo se izgubilo skroz

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
@Arkadije pH vrednost ne znam, nikad nisam merio. Tako je manje više po celoj parceli, pogotovo po obodima. Ovo se desilo posle druge prihrane kanom, pa mislim da može biti i do previše azota, ako ga je u zemljištu već bilo dovoljno. Opet, nije neka velika količina bačena, ali je predusev dve godine bio kukuruz uz jako đubrenje.
@Paracinac88 čim prođe ovo zahlađenje i eventualna kiša, prskam u svakom slučaju.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
I moj jecam katastrofa,bolji i veci je bio jesenas nego sad kao da se smanjuje

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Kad pogledam slike pšenica prošle i pretprošle godine u ovo vreme ne bude mi dobro.
Ajd što kasni pa je niska, nego nema čestine, nije se dobro izbokorila. Nije joj vreme išlo na ruku nikako.
Imam parcela gde je sejana bez osnovnog sa 100 kg Ureje po hektaru, pa parcela sa 150 do 250 kg ruske 16-ice, pa parcele sa 200 kg MAP-a... Sve su slične...
 
Hladno vreme plus nema padavina to je najveci problem za nju sto kasni,a ko zna i djubre kakvo smo dobili ja u zivotu vise 3x15 necu da uzmem

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja sam bacao 6:24:12 od eliksira i zadovoljan sam ali neko kaze da tu nema toliko npk elemenata nisam proveravao a hteo sam bas da vidim sta nam uvaljuju. Kod nas u donjem sremu je bilo dosta kise zadnjih mesec dana i zita su se lepo popravila. U sredu i cetvrtak odradjena zastita od korova i fungicid. Po mom misljenju to je bio zadnji rok jer korova ima bas dosta dugo ga nije bilo ali ove kise i malo toplije vreme su mu pogodovale i sve je buknulo.
 
Sve vodi ka tome da ce najraniji rokovi setve najlosije proci ako ne budu padavine, jer vreme prolazi, kada dodje dan da izbaci klas ona mora a kolika ce visina biti, zavisi od vremenskih uslova, kasniji rokovi imaju malo vise tolerancije.Ima nade za psenicu ali jos desetak dana mozda i malo vise mogu podneti ovako vreme,inace kisa je preko potrebna, sada je najvaznija.
 
Mislim da je ovde dosta psenica i jecmova obralo bostan vec sada,neke nisu ni 15cm visine...nadam se da ce u maju biti kise pa i ovo sto izklasa napuni zrno kako treba inace prosek od 20m/kj ne gine
 
Nazad
Vrh