Pšenica 2021-2022

I jasm pred onu zadnju najavljenu kišu (koje je bilo možda 2 l) prihranio moju pšenicu i sumljam da se istopilo. Mada se stanje pšenice, sa ovim toplim danima, baš popravilo. Ja ču sačekati sa drugom prihranom. Verovatno u aprilu ako bude neke kiše u najavi kasnije. Inače sam primetio da ima pojave bolesti pa čim bude prošao ovaj kišni period idem odmah u prskanje.
 
I mi smo juce zavrsili drugu prihranu 100-120An-a po jutru.
Pocetkom marta radjena prva prihrana i od tad palo ukupno 11L,djubrivo nije ni pocelo da radi,psenice su iz dana u dan sve žuće i žuće. Ako ne padne bar 20L,biće gadno.
 
Jucer zavrsena prihrana An-om 350kg/ha, ceka se ta najavljena kisa, fali kise podosta

https://postimg.cc/BLHFrwmf]
20220328-134947.jpg
[/URL]
20220328-134540.jpg
[/URL][/url]
 
Ako uskoro ne padne kisa pa cak ni na ovu nocas ne racubam sljedi kolaps koji su neki iskusili ovih godina a nas kraj nikad. Nemos ljudima objasnit da zito moze dat i 20 meteri ako nas kisa zaobidje jos mjesec dana (ako i to) a potencijal ide na 60 plus ako padne nocas ozbiljna kisa
 
Kod nas palo 10 lit, sad jel to dovoljno za kruono granulirani kutinski kan iz jumbo vreca (jer u onom u vrecama odn25 kg ima manjih zrna) jel netko ima iskustva? Moram biti i sa 10 lit zadovoljan jer moglo je pasti 3 4 odnosno nista....
 
Kolege interesuje me kada bi trebalo drugi put prihraniti psenicu?
Prvi put je prihranjena An-om 14. Marta, povaljana je, od tada je palo litar kise, granule se ne vide na povrsini, e sad pitanje je koliko se to usvojilo. Najavljuju nekoliko dana kise oko prvog pa ne znam ni sam kada da je prihranim drugi put?
Ja kanom radim i radim na 21 do 25 dana između prihrana ako vrijeme dozvoljava.
 
Pšenicu sam sejao na sojište
Po ovoj ceni mislio sam da neću ureju uopšte kupiti ali sam na kraju kupio 400kg za 46.000 strašno
Samo folijalno to sam podelio na 3,5ha pšenice
Kada mislite u vojvodini da krene prvi tretman fungicidom, bilo hladno pa sušno
Mislim da će posle ove kiše krenuti i bolesti
Da li je kasno 15. Aprila prva zaštita i korovi
 
Pšenicu sam sejao na sojište
Po ovoj ceni mislio sam da neću ureju uopšte kupiti ali sam na kraju kupio 400kg za 46.000 strašno
Samo folijalno to sam podelio na 3,5ha pšenice
Kada mislite u vojvodini da krene prvi tretman fungicidom, bilo hladno pa sušno
Mislim da će posle ove kiše krenuti i bolesti
Da li je kasno 15. Aprila prva zaštita i korovi.
Ако је густа онда ће требати раније да се раде фунгициди. Ја сам моју посејао 14.11. и очекујем да тек сад крене после ове кише и кад отопли. Све зависи у каквом је стању пшеница. Ја имам форе да сачекам пар недеља
 
Poslednja izmena:
Obiđeš i vidiš dali ima bolesti, i shodno tome odrediš dali treba i kada treba prskati.
Prskati zdravu psenicu ne samo da je bacanje para već svaka hemija pomalo i loše utiče na pšenicu. Znači ako pšenica ne boluje, fungicid nema sta da leči već samo može štetno da deluje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Kupio sam aminokiseline sa tečnim đubrivom, pa bih to probao. Ne bih čekao klasanje, ali da li je bokorenje već završeno?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh