Pšenica 2021-2022

Obiđeš i vidiš dali ima bolesti, i shodno tome odrediš dali treba i kada treba prskati.
Prskati zdravu psenicu ne samo da je bacanje para već svaka hemija pomalo i loše utiče na pšenicu. Znači ako pšenica ne boluje, fungicid nema sta da leči već samo može štetno da deluje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Kolega odakle ti ta teorija da ako je zdrava psenica i oprskas fungicidom da deluje stetno?Jesi u to siguran ili samo nagadjaš?
 
Napisao sam "može".
Svaka hemija ima i neko negativno delovanje, kao i što svaki lek ima neke nuspojave. Jedno leči pa opet sa druge strane negde, na nešto štetno deluje.
Recimo ako preteraš sa falkonom on stetno deluje na rast biljaka, to lepo piše i u uputstvu pod rubrikom "neželjena dejstva". Itd....
Ali opet šta sam ja da o tome pišem, valjda promoteri bolje znaju kada kažu "bolje sprečiti nego lečiti". Bitno je da ljudi daju pare za njihove proizvode.
I za kraj jedno pitanje:
Zašto prskati zdravu pšenicu?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zašto prskati?Ja prskam zbog toga što ulažem maksimum, uvek gađam maksimum prinose i nema smisla da ne zaštitim i sačuvam potencijal.Prošle godine je prinos otkinuo ali se nisu svi proslavili zbog špekulacija, ne isplati se, ovo, ono.Neka bude i 500kg više po k.j meni na x jutara itekako znači i isplati mi se ulaganje u fungicide.
 
To je upravo ono što nas promoteri uče na promocijama svojih proizvoda. Gde gledaju pošto poto da nam prodaju svoje proizvode, i zarade ogroman novac.
Sledeće pitanje:
Dali vi pijete svako jutro brufen da vas glava ne bi bolela kasnije tokom dana,
ili lek protiv visokog pritiska čisto radi prevencije iako sa istim problema nema?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
To je upravo ono što nas promoteri uče na promocijama svojih proizvoda. Gde gledaju pošto poto da nam prodaju svoje proizvode, i zarade ogroman novac.
Sledeće pitanje:
Dali vi pijete svako jutro brufen da vas glava ne bi bolela kasnije tokom dana,
ili lek protiv visokog pritiska iako sa istim problema nema?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Па ово је време када почињу болести да се развијају и прска се превентивно, болест кад захвати пшеницу онда је већ готово.
 
Ne bih se složio sa tim "gotovo". Kada i ako bolest krene tadatreba da se prska i bolest zaustavi. Ne zahvati bolest celu biljku preko noći. Ako se njive par puta obiđu i blagovremeno reaguje kada je to potrebno nema nikakvih problema....
Nemojte me pogrešno shvatiti, ne ubeđujem nikoga ništa, svako neka radi kako misli i može. Ovo što pišem je moje lično iskustvo, stečeno slušajući ne promotere, već par ljudi iz PSS, kojim nije cilj samo zarada od prodatih fungicida.....

Kada se umiješ rakijom jesi tada pijan?
Čuo sam da neki čak i popiju rakiju pa nisu pijani .....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Niti ima nesto posebno vlage niti toplote.
Ranijih godina je prvi tretman uveliko znao biti gotov. Trenutno..... bar 7 dana još ne treba misliti o zaštiti
 
Koliko zn stavljas na 1 kj?
Foligal cink 700 u biljkama ima važnu ulogu u sintezi auksina, kao najvažnijeg hormona rasta biljaka
Ovako oni kažu koji prodaju i još da ide 1-2 lit po ha
Bitan je za kuruz više nego za pšenicu, ali ja već 4-5 godina uzmem cink za svoj imunitet i on mi skrati grip 30% a odličan je i za zarstanje rana, pa što da ne pomognem i biljkama a čitao sam ne na ovom uputstvu za zdravlje biljaka protiv bolesti zato ga dajem pšenici
Doze jer je prihrana a ne herbicid umanjim na 50%, računam da prodavci stave maksimalnu a da biljka pati ako ima nedostatak, ali i pola od max da menja situaciju Kao kad umireš od žedji pa bi 2 lit vode ali i 1 lit odlično dodje.
 
Nazad
Vrh