Pšenica 2021-2022

Foligal cink 700 u biljkama ima važnu ulogu u sintezi auksina, kao najvažnijeg hormona rasta biljaka
Ovako oni kažu koji prodaju i još da ide 1-2 lit po ha
Bitan je za kuruz više nego za pšenicu, ali ja već 4-5 godina uzmem cink za svoj imunitet i on mi skrati grip 30% a odličan je i za zarstanje rana, pa što da ne pomognem i biljkama a čitao sam ne na ovom uputstvu za zdravlje biljaka protiv bolesti zato ga dajem pšenici
Doze jer je prihrana a ne herbicid umanjim na 50%, računam da prodavci stave maksimalnu a da biljka pati ako ima nedostatak, ali i pola od max da menja situaciju Kao kad umireš od žedji pa bi 2 lit vode ali i 1 lit odlično dodje.
stavim oko 1/2 lit po ha ovoga preparata naravno zavisi od % Zn u preparatima, mada u smesama kao wuxal ima dosta manje u 4lit
 
Foligal Cink pise na nekom sajtu da ima 40% cinka u litri ?,jel to tacno ?.Jel znas mozda koji oblik cinka je tacno u pitanju ?.Pretpostavljam posto je u tecnom stanju da je mozda neki sulfat u pitanju ,hlorid ?.
 
Ima ostecenja na vrhovima listova od zadnjeg mraza ali sam zadovoljan u kakvom su stanju psenice. Kad krenuti sa zastitom?

TFAcUkx.jpg


iLMAbZ6.jpg


8GLLnBj.jpg
 
@kalman 58 Nek me neko ispravi ako gresim,ali mislim da u Cink Sulfatu ima 23% cistog cinka.Ako u litri tog Foligal Cink ima +-400 gr cistog cinka ,a dozvoljena doza po hektaru je 2 litre ,izracunas sam koliko treba cink sulfata u prskalici.Mada ,meni je to nesto jaka doza cinka ,bolje ti idi to duplo manje za pocetak,sigurnije je.Plus,mozda taj foligal ima neke protektore ,sulfati,hloridi...to su koliko znam sve soli ,jeste male su doze u pitanju,ali ko zna,mozda bi ostetile biljku ako koristis iz dzaka obican zink sulfat.

https://postimg.cc/v4rLCQdc]
20220303-172546.jpg
[/URL]
20220303-172501.jpg
[/URL][/url]
 
Nisam stajao na parcelu ali sa puta se vidi da ima listova koji su kao sa Cicijevih slika .Apilko je u pitanju.
 
@kalman 58 Nek me neko ispravi ako gresim,ali mislim da u Cink Sulfatu ima 23% cistog cinka.Ako u litri tog Foligal Cink ima +-400 gr cistog cinka ,a dozvoljena doza po hektaru je 2 litre ,izracunas sam koliko treba cink sulfata u prskalici.Mada ,meni je to nesto jaka doza cinka ,bolje ti idi to duplo manje za pocetak,sigurnije je.Plus,mozda taj foligal ima neke protektore ,sulfati,hloridi...to su koliko znam sve soli ,jeste male su doze u pitanju,ali ko zna,mozda bi ostetile biljku ako koristis iz dzaka obican zink sulfat.

https://postimg.cc/v4rLCQdc]
[/URL][/URL][/URL]
20220303-172546.jpg
[/URL]
[/URL][/URL][/URL]
20220303-172501.jpg
[/URL][/url]

@kalman 58 Nek me neko ispravi ako gresim,ali mislim da u Cink Sulfatu ima 23% cistog cinka.Ako u litri tog Foligal Cink ima +-400 gr cistog cinka ,a dozvoljena doza po hektaru je 2 litre ,izracunas sam koliko treba cink sulfata u prskalici.Mada ,meni je to nesto jaka doza cinka ,bolje ti idi to duplo manje za pocetak,sigurnije je.Plus,mozda taj foligal ima neke protektore ,sulfati,hloridi...to su koliko znam sve soli ,jeste male su doze u pitanju,ali ko zna,mozda bi ostetile biljku ako koristis iz dzaka obican zink sulfat.

https://postimg.cc/v4rLCQdc]
[/URL]
20220303-172546.jpg
[/URL]
[/URL]
20220303-172501.jpg
[/URL][/url]
Nasao sam neko pakovanje zn sulfata koristio se u pravljenju premixa za stocnu hranu pa bi pokusao nekom dozom
 
I kod mene Apilco ima od mraza zuckaste vrhove ali dobro izgleda

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Obzirom da je za subota-nedelja najavljena neka kiša, ja ću verovatno u subotu pre podne da uradim drugu prihranu KAN-om. To bi bila razlika od skoro mesec dana izmedju dve prihrane. Ali pošto dugo nije bilo kiše posle prve tek nakon ovih kiša je počelo da se vidi delovanje prihrane. Nakon toga kad se vreme prolepša onda idem u zaštitu (korovi-bolesti-insekti).
 
Šta će se koristiti od fungicida u prvom tretmanu. Zavladala izgleda neka predizborna tišina, a u kutijama pod šupom spremni fungicidi preko 7 k litar.
 
Nazad
Vrh