Pšenica 2021-2022

Prvi rokovi setve danas zasticeni.
95d82204311642a97085b1c6643600f7.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Juce sam odradio psenicu Palsom, lepo je vreme video sam da ima po neki divlji ovas.
Juce u prolazu slikao psenicu od rodjaka, dobra je, cepa je susa ali se vidi efekat djubrenja kukuruza u trakama, ove godine se to drasticno vidi i to na mnogo parcela.Ova je nadjubrena dobro u setvi.
https://ibb.co/z8nVCMw]
Moj Lg Aneri, ima tu jos, Gabrio, Basilio i Balaton na 2 hektara, videcu koja je najbolja.Kise bas fali, psenica debelo kasni.
https://ibb.co/C9MmtQs][/url]
 
Poslednja izmena:
Planiram ili danas po podne ili sutra, u zavisnosti šta kažu za početak padavina za Mačvu, hoće li najavljena kiša zasredu ili četvrtak.
 
Ja prosto ne mogu da se nacudim kako izgleda komsijska psenica,bukvalno kao u najboljim godinama, zatvorila je zemlju odavno, puna agrotehnika, ali jedna velika razlika-ja sam sejao 26-og Oktobra, a njegova je tada vec uveliko nikla. Od sada samo ranija setva.
 
Pala je odluka, veceras se tovari prikolica i sutra psenica dobija prvi u poslednju prihranu istovremeno, 300kg kana po ha i tjt za ovu godinu sto se prihrane tice.. Nije po knjizi i nije kako volim da radim ali ni godina nije normalna, sta bude bice..
 
Prihrana ureom izostala jer nije bilo kiše, danas urađeno sa 125 kg/kj KAN ( AN se nije mogao nabaviti) i to je to. Jesenas išlo 100 kg/kj 10:26:26 i 50 kg/kj Urea. Solidno izgleda s obzirom na manjak padavina, a nadamo se da će je lepo zaliti narednih dana. Inače za tri dana ogromna promena, probudila se samo tako.

Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Pre dve nedelje sam uradio prihranu kanom, tad je bila prognozirana ona famozna kiša pa na kraju palo samo litra.
Jel je ostalo nesto od njega ili je otisao u vazduh?
 
Pre dve nedelje sam uradio prihranu kanom, tad je bila prognozirana ona famozna kiša pa na kraju palo samo litra.
Jel je ostalo nesto od njega ili je otisao u vazduh?

Kan je fantasticno djubrivo,nece on ispariti ja ga koristim dugo godina kao osnovno i kao prihranu.Prosle godine sam ga koristio u kukuruzu 500kg h.Baceno u februaru, pogodila nas susa i na kraju padne kisa bas kada je kukuruz cvetao, za tri dana on je dobio modro zelenu boju i kukuruz je izasao odlican.Kod mene je kan broj1 i stojim iza toga sto napisem.Pre deset godina bacio sam rucno u kukuruzu svaki drugi red prihranu, naredne je bila psenica, u maju mesecu psenica se odvojila na redove, jedna veca pa manja i od tada ga koristim kao glavno uz Npk po nekada.Kazu neki moji seljaci, kan traje 40 dana,gde mu nadjose tih 40 dana.
 
Kan je fantasticno djubrivo,nece on ispariti ja ga koristim dugo godina kao osnovno i kao prihranu.Prosle godine sam ga koristio u kukuruzu 500kg h.Baceno u februaru, pogodila nas susa i na kraju padne kisa bas kada je kukuruz cvetao, za tri dana on je dobio modro zelenu boju i kukuruz je izasao odlican.Kod mene je kan broj1 i stojim iza toga sto napisem.Pre deset godina bacio sam rucno u kukuruzu svaki drugi red prihranu, naredne je bila psenica, u maju mesecu psenica se odvojila na redove, jedna veca pa manja i od tada ga koristim kao glavno uz Npk po nekada.Kazu neki moji seljaci, kan traje 40 dana,gde mu nadjose tih 40 dana.
Kan kao osnovno djubrivo :unsure: ...
 
@zeljkoo

Jel tanjiras ili ores za psenicu pa ti se poznaju trake od djubrenja kukuruza?
Ja orem i nikad nisam primjetio taj efekat

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Ove godine imam najvise na oranje, nemam na trake ove godine, ako si mislio na onu sliku, to nije moja psenica.Prva slika nije, druga jeste.Uglavnom sejem na oranje, i kada sam imao te trake bilo je na oranju takodje.
 
Nazad
Vrh