Pšenica 2021-2022

Ova me najvise zanima kakva ce biti, kosenje za 2 do 3 dana.....

https://postimg.cc/5X9WfPbL]

20220628-111313.jpg
[/URL][/url]
 
Samo je prosla bila odlicna, kod mene nitko nepamti takve prinose psenice.....ova joj nece biti ni do koljena,sve lijepo izgleda,dok neude kombajn.....
 
Polako idemo ka 5 t/kj odnosno 9 t/ha, i sad se ljutite na ministre i političare kad kažu da je prinos ove godine dobar i uz još bolju cenu = odlična godina.
Iskreno samo ovde na forumu čitam o takvim prinosima. Kod nas u selu svi između 2 i 3 tone po kj a ima i manje.
Bilo je vizuelno potencijalnih pšenica ali zrno sitno, sasušeno. Tačno je faila jedna majska, kiša koju nismo dobili od polovine aprila do ovih junskih padavina.
Pričao sam sa par njih iz susednih sela, isto stanje kažu.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ko iz Aradca osim tebe piše na forumu ? Isto je i sa Bašaidom ,samo ja pišem.Bašaid je u proseku 2200-2500 kg /kj . Znam za neke njive koje su prebacile ili su 4 t/kj ,ali je to par njiva.
Ima par njih koji su članovi foruma, ali retko ili nikad ne vidim da nešto pišu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Arkadije, je l' tebi pomaže kukanje zbog suše? Vidim da samo pišeš o suši, i kako drugi imaju bolji prinos.
Ja računam da će kod mene biti prinos do 3t/kj, što je tonu, tonu i po manje od proseka u selu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Arkadije, je l' tebi pomaže kukanje zbog suše? Vidim da samo pišeš o suši, i kako drugi imaju bolji prinos.
Ja računam da će kod mene biti prinos do 3t/kj, što je tonu, tonu i po manje od proseka u selu.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Kukanje ne pomaze nikom ali nije lako ni procitati .Jel pamtis neku godinu sa nedostatkom padavina ili cak susu?
 
Evo konkretno mi smo imali njive od 3,7t/kJ i njive od 5+t/kJ. Stim što je veći procenat boljih njiva. Razlika između te dve njive je jedino deo atara i dzomba/sojiste ostala agrotehnika je apsolutno ista. Dan dva razlike. Količine đubriva, prskanje, prihrana, količina semena, sorta sve je isto.

I da dodam, razlika je u naših 5t i u nekog drugog 3t. Kad se uračuna cena koštanja proizvodnje, đubrivo osnovno pa kasnije u januaru, pa folijarno u prskanju pa 3 4 prskanja.. izadje jeftinija proizvodnja od 3t nego od 5t.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Mi juče završili žetvu pšenice. Sve je bila Avenue. Prosek 5.25t/Ha. Nije bilo čestite kiše tri meseca. Kako stvari stoje, za sada, ovo će biti jedino što smo ovrli ove godine.
 
Nazad
Vrh